|
کدخبر: 167026

صحبت های جالب مغز کودتای اروپا و رئیس رئال مادرید

فلورنتینو پرز، رئیس باشگاه رئال مادرید و سوپرلیگ اروپا از ساعت 02:30 بامداد به وقت تهران در برنامه EL Chiringuito حاضر شد و با جوزپ پدررول مصاحبه ای مفصل انجام داد.

ورزش صحبت های جالب مغز کودتای اروپا و رئیس رئال مادرید

مصاحبه فلورنتینو پرز، با قصد شفاف سازی در خصوص برنامه های 12 باشگاه موسس و متحد سوپرلیگ اروپا انجام شد.

رئیس باشگاه رئال مادرید گفت: اولین بار است که اینجا (در استودیوی ال چرینگیتو) حضور دارم و شاید آخرین بار هم باشد.

اینجا در رئال مادرید ما پول زیادی از دست داده ایم، و شرایط بسیار بدی را می گذرانیم. در دو فصل ما 400 میلیون یورو ضرر کرده ایم و این فقط رئال مادرید است. در مادرید ما شرایط اقتصادی بسیاری بدی داریم. وقتی سودی نباشد، تنها راه چاره این است که در طول هفته بازی های رقابتی بیشتری برگزار کنیم تا هواداران از سراسر دنیا بتوانند بازی تیم های بزرگ مقابل همدیگر را تماشا کنند. سوپرلیگ باشگاه ها را از لحاظ مالی نجات خواهد داد.

باشگاه های مهم زیادی در اسپانیا، ایتالیا و انگلیس خواهان پیدا کردن راه حلی برای شرایط اقتصادی بسیار وخیم کنونی هستند. به جای برگزاری لیگ قهرمانان، سوپرلیگ می تواند به باشگاه ها کمک کند تا منابع مالی از دست رفته خود را جبران کنند. فوتبال در حال از دست دادن علاقه مندان خود بود، و حق پخش تلویزیونی و تماشاگران هم رو به کاهش بودند، و باید کاری انجام می شد.

فوتبال باید مثل هر چیزی دیگری در زندگی رشد کرده و تکامل پیدا کند. فوتبال باید خود را با شرایط زندگی کنونی وفق دهد. ما قصد برگزاری سوپرلیگ را داشتیم، اما پاندمیک و بحران کنونی به آن فوریت داد: در فوتبال کنونی ما رو به نابودی بودیم.

نکته جذاب در خصوص فوتبال این است که بازی بین تیم های بزرگ انجام شود، ارزش پخش تلویزیونی بالاتر می رود و درآمد بیشتری تولید می شود. تنها ثروتمندان خواهان سوپرلیگ نیستند، ما این کار را برای نجات فوتبال انجام می دهیم چون در لحظه ای بحرانی قرار داریم.

اتفاق مشابهی در دهه 50 رخ داد، یوفا و فیفا با برنابئو و جام اروپا مخالف بودند. چه چیزی توجه بیشتری به خود جلب می کند؟ بازی بزرگان! ما نهایت تلاش خود را برای این ورزش می کنیم. لیگ قهرمانان اروپا جذابیت خود را از دست داده است و ما سوپرلیگ اروپا را برای نجات فوتبال شکل دادیم.

حق پخش تلویزیونی منبع درآمد است. این پول برای همه است. مثل یک هرم، اگر کسانی که در بالا هستند پول داشته باشند، به همه می رسد چون بازیکنانی از سایر تیم ها خریداری می کنیم و می توانیم متحد و منسجم باشیم. اگر باشگاه های بزرگ مثل حالا پول خود را از دست بدهند، کل سیستم دنیای فوتبال ضربه می خورد. هیچکس فرمت جدید لیگ قهرمانان اروپا را درک نمی کند، و من مطمئنم که به اندازه کافی برای نجات فوتبال خوب نیست.

من مالک رئال مادرید نیستم، بلکه در سال 2000 به این جمع ملحق شدم تا باشگاه را از شرایط بسیار بد اقتصادی نجات دهم؛ حالا می خواهیم فوتبال را نجات دهیم، چون شرایط بسیار بد است، باید الگوهای خود را تکامل بدهیم.

تهدید های فیفا و یوفا

حذف و محرومیت بازیکنان از تورنمنت و بازی های ملی؟ چنین اتفاقی رخ نخواهد داد (می خندد). تهدید های رئیس یوفا؟ خیلی خوب! رئال مادرید از لیگ قهرمانان اروپا محروم نخواهد شد. غیرممکن است. 100% می توانم به شما اطمینان بدهم. رئال مادرید، منچسترسیتی، چلسی و سایر باشگاه ها از لیگ قهرمانان اروپا یا لیگ های داخلی محروم نخواهند شد. 100% مطمئنم.

کریستیانو رونالدو به رئال مادرید باز نخواهد گشت؛ زیدان بهترین سرمربی تاریخ باشگاه رئال مادرید است

فلورنتینو پرز در مصاحبه امشب خود در خصوص بسیاری از مسائل مهم و بحث برانگیز دنیای فوتبال شفاف سازی کرد.

فلورنتینو پرز، رئیس باشگاه رئال مادرید تأیید کرد که کریستیانو رونالدو، بهترین گلزن تاریخ باشگاه به این تیم بازنخواهد گشت و از طرفی هم به احتمال خرید کیلیان ام باپه اشاره کرد و پاسخی قاطع به تهدید های اخیر یوفا و رئیس آن داد.

این مصاحبه تاریخی و بلند بالا که آخرین بخش آن را تقدیم شما می کنیم، به شرح زیر است:

یوفا در طول تاریخ چهره خوبی از خود ارائه نکرده است، اجازه دهید من صحبت نکنم. اگر بازی های فوتبال برای هواداران جوان خیلی طولانی به نظر می رسد، به خاطر این است که بازی ها جالب نیستند، یا شاید مجبور به کوتاه کردن مدت زمان بازی فوتبال شویم. می خواهیم با یوفا و فیفا صحبت کنیم، اگر آنها نخواهند ما با سوپرلیگ به کار خود ادامه خواهیم داد. هر بار که نمی خواهند کاری انجام دهند، بحث ثروتمند و فقیر را پیش می کشند.

تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا با فیفا و یوفا به توافق برسیم. اگر نتوانیم به چنین توافقی دست پیدا کنیم، عقب نشینی نخواهیم کرد. حتی اگر زمان بیشتری طول بکشد، به کار خود ادامه خواهیم داد. ممکن است برای مثال دسته دوم سوپرلیگ هم تشکیل شود. بازی هایی هست که من تحمل تماشای آنها را ندارم. به این صورت می توانیم بهترین بازی های دنیا را دو روز در هفته تماشا کنیم؛ بدون اینکه مسابقات آخر هفته لیگ های داخلی مربوطه به خطر بیافتند.

انتقادات مارکا از سوپرلیگ

 مالک مارکا، رئیس باشگاه تورینو است و تورینو همشهری و رقیب یوونتوس است. پس طبیعی است (با خنده). این را محض اطلاع اعلام کردم تا شفاف سازی صورت بگیرد. این کاملاً مضحک و بی معنی است که چفرین بازیکنان را با محرومیت از حضور در تیم های ملی تهدید می کند. من با ماسک بیرون می روم تا هیچکس نشناسد، اما می شنوم که می گویند، 'رئیس، ام باپه را به خدمت بگیر'، به آنها می گویم که نگران نباشید. چرا دروغ بگوییم؟ حقیقتاً او بازیکن خوبی است. هرگز با کیلیان ام باپه صحبت نکرده ام، حداقل امروز... (می خندد) نمی دانم مسئله تمدید قرارداد او با پی اس جی چگونه است.

احتمال بازگشت CR7 به مادرید

کریستیانو رونالدو به مادرید باز نخواهد گشت، او چیزهای زیادی به ما بخشید اما بازگشت او معنایی ندارد، او با یوونتوس قرارداد دارد.

موضوع تمدید قرارداد راموس

یوویچ و اودگارد قبل از اینکه جدا شوند، دستمزد خود را کاهش داده بودند. خیلی های دیگر هم این کار را کرده اند، و افرادی هستند که حامی باشگاه اند. سرخیو راموس سال گذشته با کاهش 10% دستمزدش موافقت کرد، اما امسال موضع متفاوتی دارد. راموس را خیلی دوست دارم، اما در رئال مادرید شرایط اقتصادی بسیار بدی را سپری می کنیم. هیچکس هم از ما حمایت مالی نمی کند. آیا از جمع ما جدا خواهد شد؟ این را نگفتم، اتفاقات زیادی ممکن است رخ دهد. در پایان فصل راجع به آن فکر خواهیم کرد.

آینده زیدان و وینیسیوس

زیدان بهترین سرمربی تاریخ باشگاه رئال مادرید است. او اینجا خوشحال است، و سرمربی فوق العاده ای است. با او قرارداد داریم و در پایان فصل خواهیم دید که چه می شود.

وینیسیوس فروشی نیست. حتی اگر پاری سن ژرمن برای فروش ام باپه، وینیسیوس را بخواهد، او از مادرید جدا نخواهد شد.

ال کلاسیکو

وقتی رئال مادرید و بارسلونا بازی می کنند، دنیا متوقف می شود.  این نعمتی است که اینجا از آن برخورداریم. وقتی منچستریونایتد و منچسترسیتی با هم بازی می کنند چنین اتفاقی رخ نمی دهد.

قدردانی از مورینیو

ژوزه مورینیو طی 3 سال به ما کمک کرد و حس رقابت طلبی ما را بالا برد. باید از او هم تشکر کنیم. طی 11 سال اخیر 9 بار به نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا رسیده ایم و من همیشه قدردان این ژن رقابت طلب خواهم بود.

سانتیاگو برنابئوی جدید هم در پاییز سال آینده تکمیل خواهد شد.

بله، پدر ارلینگ هالند از مجموعه تمرینی ما و موزه باشگاه دیدن کرد. دیوانه وار است، همه همیشه واکنش یکسانی دارند، و هرگز چنین چیزی ندیده اند.  هالند و ام باپه دو بازیکن عالی هستند اما کاری که مسی و کریستیانو انجام داده اند، باور نکردنی است.

 

 

منبع: طرفداری

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...