|
کدخبر: 155825

آخرین اخبار باشگاه استقلال از زبان مدیرعامل

مدیرعامل باشگاه استقلال گفت: تلاش می‌کنیم تا در یک فرآیند قانونی و با مذاکره نهادهای ذیربط بتوانیم قرارداد قایدی را ترمیم کنیم.

ورزش آخرین اخبار باشگاه استقلال از زبان مدیرعامل

احمد مددی اظهارکرد: کمتر از ۵ ماه است که به باشگاه بزرگ استقلال آمده ام. از شروع ورودم به این مجموعه با چالش‌های بزرگی روبه‌رو بودیم. پنجره نقل و انتقالات به واسطه برخی مربیان و بازیکنان سابق بسته شده بود، حرفه‌ای‌سازی به تعویق افتاده بود و چند روز بیشتر وقت نداشتیم که مستندات را به AFC ارسال کنیم تا بتوانیم مجوز بگیریم و اطلاعات را در سامانه مربوطه بارگزاری کنیم. اگر این کار را نمی‌کردیم، استقلال نمی‌توانست در لیگ قهرمانان حضور پیدا کند. دو بازیکن خارجی ما دیاباته و میلیچ به خاطر نگرفتن پولشان از ایران رفته بودند. مقدمات ورود به بورس را داشتیم که با سرعت مسائل و فرآیندهای مربوط به آن را هم بررسی می‌کردیم. همچنین میلیچ از دی ماه ۹۸ هیچ پولی نگرفته بود. در چنین شرایطی استقلال را تحویل گرفتم.

وی ادامه داد: در ابتدا منابع مالی را بررسی کردیم و دیدیم کارگزاری که با ما عقد قرارداد کرده، نه تنها یک ریال برای ما درآمدزایی نکرده، بلکه برای ما بدهی دارد و حاضر نبود حتی یک ریال به ما قرض بدهد. در این شرایط به دنبال منابع مالی پایدار و با ثبات رفتیم. در نخستین اقدام در یک فرآیند قانونی که در تاریخ دو باشگاه استقلال و پرسپولیس بی‌سابقه است، اقدام به مزایده انتخاب کارگزار کردیم که یک کارگزار خوب، کار را دست گرفت و منابع مالی خوبی را تزریق کرد و به تعهداتش پایبند بود. ما باید بدهی‌های گذشته را تسویه می‌کردیم تا استقلال به شرایط عادی برگردد. سپس پنجره بسته باز شد و حدود یک میلیون و سیصدهزار دلار بابت پنجره بسته و میلیاردها تومان بابت حرفه‌ای‌سازی هزینه شد. برای شیخ دیاباته و میلیچ هم اعداد قابل توجهی منابع ارزی پرداخت شد تا وارد ایران شود.

مدیرعامل استقلال در خصوص پرداختی قرارداد بازیکنان تصریح کرد: از ۱۲ تا ۶۷ درصد قرارداد پرداخت شده ولی گردن ما از مو بازیک تر است چون باید به تعهداتمان پایبند باشیم. ان شاء الله به زودی پرداختی خوبی به بازیکنان خواهیم داشت تا روند رو به رشد استقلال متوقف نشود.

مددی درباره بسته بودن پنجره نقل و انتقالات استقلال تصریح کرد: متاسفانه همان اتفاقات قبلی دامان ما را گرفته است. به واسطه بدهی بازیکن بلغاری، نیکولای بودوروف که برای ما بازی چندانی هم نکرد و بازیکن باکیفیتی هم نبود، باید ۱۴۰ هزار یورو پرداخت کنیم. این قول را به هواداران می‌دهم تا قبل از ۲۸ اسفند ماه پنجره را باز کنیم و بازیکنان مدنظرمان را اگر به توافق برسیم، جذب کنیم. ما در استقلال چیزی کم نداریم و در هر پست حداقل دو بازیکن خوب و درجه یک داریم.

وی درباره وضعیت میلیچ گفت: او از دی ۹۸ پولی نگرفته بود و با تزریق منابع ما به تیم برگشت. بیش از بقیه بازیکنان به او پرداختی داشتیم چون خیلی عقب بودیم اما بعد از دربی ایران را ترک کرد و بدون اطلاع قبلی رفت. شایعه دوپینگ او هم کذب محض بود. حالا اعلام آمادگی کرده که برگردد.

مددی تاکید کرد: در این شرایط کرونایی و تحریم، تامین منابع مالی خیلی سخت است. پرسپولیس و استقلال مظلوم‌ترین باشگاه‌های ایران هستند زیرا بالاترین هواداران (بالغ بر ۷۰ میلیون نفر) را دارند اما اجازه دریافت یک ریال منابع دولتی را ندارند.

مدیرعامل استقلال در خصوص غیبت قائدی در تمرینات و گلایه او به خاطر دریافتی‌هایش توضیح داد: مهدی قائدی پسر استقلال است و بیشترین پرداختی این دوره را به او داشتیم و ۶۷٪ پرداختی صورت گرفته است. در دوره قبلی رقم پرداختی بازیکنان به طرز عجیبی افزایش پیدا کرده بود اما قاطعانه می‌گویم بازیکن مقصر نیست. مذاکره دو طرفه است و باید تلاش کنیم عقد قرارداد برد-برد باشد. متاسفانه رقم قرارداد برخی بازیکنان افزایش نامتعارف داشته است. به قایدی هم در آن دوره وعده هایی داده شده اما به آن عمل نشد. البته تا سال ۱۴۰۲ با ما قرارداد دارد. تلاش می‌کنیم تا در یک فرآیند قانونی و با مذاکره نهادهای ذیربط بتوانیم قرارداد این بازیکن را ترمیم کنیم.

مددی که با رادیو ورزش گفت‌وگو می‌کرد درباره حمایت هیات مدیره از محمود فکری گفت: قصد کنار گذاشتن این مربی وجود نداشت که بخواهد ابقا شود. ما از وی و کادرش حمایت می‌کنیم. زمانی که منصوب شدند، کارشناسان می‌گفتند استقلالی‌ترین کادر تاریخ مشغول به خدمت شده است. متاسفانه فضای رسانه‌ای اطراف باشگاه به شدت غبار آلود است.

وی تاکید کرد: استقلال به غیر از چالش منابع مالی، مشکل دیگری ندارد. از نظر امکانات تمرینی، تغذیه‌ای و... شرایط مطلوبی داریم. تلاش می‌کنیم منابع مالی جذب کنیم.

او در خصوص بازگشت مهدی قایدی تصریح کرد: وی در یکی دو روز آینده به تمرینات برمی گردد. بدهی نیکولای بودوروف هم در ۱۰ روز آینده پرداخت می‌شود تا پنجره باز گردد.

مدیرعامل استقلال درباره جذب بازیکنان جدید گفت: ما با مهدی کیانی صحبت کردیم که ظاهرا گفتند ریگی را تحویل بدهید تا کیانی را تحویل بدهیم که مخالفت جدی کردم چون ریگی جز بازیکنان خوب و آینده دار ما است. در بخش‌های دفاع، هافبک و خط حمله هم با چند بازیکن دیگر گفت‌وگو کرده‌ایم. همچنین تلاش می‌کنیم به جای علی کریمی بازیکن خوبی را در حد او جذب کنیم.

 

منبع: فارس

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...