|
کدخبر: 189688

جشنواره اینوماین ۳، محرک تامین نیازهای فناورانه با دانش بومی

رئیس هیات عامل ایمیدرو با بیان اینکه جشنواره اینوماین ۳، تامین نیازهای فناورانه شرکت‌ها را با دانش بومی سرعت خواهد بخشید، اعلام کرد: ایمیدرو به عنوان تسهیل گر و بسترساز حوزه معدن و صنایع معدنی، راهبری شرکت‌ها برای برقراری ارتباط موثر بین جشنواره و شرکت‌ها را در شمار برنامه‌های خود قرار داده است.

معدن جشنواره اینوماین ۳، محرک تامین نیازهای فناورانه با دانش بومی

وجیه الله جعفری در نشست پایش اقدامات و برنامه‌های جشنواره ایده‌های ارزش‌آفرین معدن و صنایع معدنی (اینوماین ۳) افزود: اینوماین ۳ فرصتی برای ارائه نیازهای شرکت‌ها و رفع آن توسط ایده‌پردازان است و تحقق اهداف این جشنواره، در نهایت منجر به افزایش راندمان شرکت‌های این حوزه در بخش تولید می‌شود.

وی با بیان اینکه ایمیدرو در برگزاری جشنواره “اینوماین سه”، بسترساز و نقش حمایتی خود را ایفا خواهد کرد، گفت: اگر ایده‌های مراکز علمی، دانش‌بنیان‌ها و نخبگان متمرکز بر رفع چالش‌های فناورانه شرکت‌های معدن و صنایع معدنی باشد، دستاورد بزرگی برای این حوزه محقق می‌شود.

ارسال ۱۳۰ ایده به جشنواره

در ادامه امید اصغری دبیر سومین دوره جشنواره ایده‌های ارزش افرین معدن و صنایع معدنی گفت: در دوره‌های پیشین رویداد اینوماین علاوه بر بخش مسابقه ایده، نمایشگاهی با حضور شرکت دانش‌بنیان فعال در معدن و صنایع معدنی برگزار شد.

امید اصغری افزود: یکی از رویدادهای جدید جشنواره، ارائه نیازهای‌های فناورانه بود که به وسیله شرکت‌های بزرگ معدنی صورت گرفت. به طوری که نیازهای خود را به شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق و ایده پردازان ارائه کردند.

وی بیان اینکه این بخش امسال به صورت گسترده تری برگزار خواهد شد، اظهارکرد: این رویداد با حفظ ساختار دوره‌های قبلی، تلاش می‌کند ضمن ارتقای درون ساختاری، تعداد بیشتری از نیازهای صنعتی را از ظریق “فناوری” پوشش دهد.

اصغری با بیان اینکه ۱۳۰ ایده به جشنواره ارائه شده است که در حال بررسی ایده‌ها هستیم، گفت: در این دوره شاهد تحول در معیارهای ارزیابی ایده‌ها و سنجش آمادگی فناورانه هستیم، به طوری که ارزیابی به صورت هوشمند و اتوماتیک، متناسب با احتیاج هایی که هر کدام از صنایع دارند، صورت می‌گیرد.

وی توضیح داد: این ایده‌های فناورانه، متناسب با سطح آمادگی فناورانه و کمکی که می‌توانند به تکمیل زنجیره نوآوری و فناوری داشته باشند، به هریک از بخش‌های اکوسیستم نوآوری از جمله پارک‌های فناوری، مراکز نوآوری، شتاب دهنده‌ها و صندوق‌های سرمایه‌گذاری جسوارنه متصل می‌شوند.

دبیر سومین دوره جشنواره ایده‌های ارزش افرین معدن و صنایع معدنی گفت: در این جشنواره از تمام چالش‌های معرفی شده از سوی معدنی ها، بانک اطلاعاتی ایجاد خواهد شد که در اختیار ایده پردازان قرار خواهد گرفت.

وی افزود: در اینوماین ۳ رویداد “هکاتون معدن” نیازها‌ها و مسائل حوزه معدن را با رقابت میان شرکت‌های دانش‌بنیان، خلاق و استارت آپ‌ها برطرف می‌کند.

اصغری با بیان اینکه هکاتون یکی رویداد متعارف در جهان است که از تلفیق دو واژه هک و ماراتون تشکیل شده است، ادامه داد: در بخش مهمی از رویداد اینوماین ۳، شرکت‌های دانش‌بنیان، خلاق و فناور مسئله‌های مطرح شده را با پاسخ گفتن به سؤالات مطرح شده حل خواهند کرد.

جشنواره؛ فرصتی برای پیوند بین دانش‌بنیان‌ها و معدنی‌ها در حوزه فناوری

غلامرضا ملاطاهری مدیر آموزش، پژوهش و فناوری ایمیدرو طی سخنانی اعلام کرد: جشنواره اینوماین در راستای حمایت از فناوران صاحب ایده‌های نوآورانه و اهمیت توجه به هم‌نشینی ایده‌پردازان و پیوند بین دانش‌بنیان‌ها و حوزه معدن و صنایع معدنی برگزار می‌شود.

ملاطاهری ادامه داد: به رغم شرایط ویژه کشور بر اثر شیوع بیماری کرونا و محدودیت‌های آن، امسال شاهد رشد ایده‌های ارسال شده به جشنواره هستیم.

ایده‌های برتر جشنواره؛ ورودی‌های جدید مرکز نوآوری

حسین منصوری مدیر مرکز نوآوری معادن و صنایع معدنی ایران نیز گفت: ایده‌های برتر جشنواره اینوماین ۳، ورودی‌های به مرکز فناوری معادن و صنایع معدنی هستند و زیر چتر حمایتی مرکز قرار خواهند گرفت.

منصوری افزود: درحال‌حاضر استارت‌آپ‌ها در این مرکز مستقر شدند. این استارت‌آپ‌ها از ۲۴۱ طرح ارائه شده به جشنواره اینوماین ۱ و ۲ انتخاب شده‌اند.

سومین جشنواره ایده‌های ارزش آفرین(اینوماین ۳) شهریورماه امسال با حضور فعالان حوزه فناوری و شرکت‌های بزرگ معدن و صنایع معدنی در تهران برگزار می‌شود.

 

منبع: روابط عمومی ایمیدرو

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...