|
کدخبر: 175658

ثبت صادرات ۳ میلیارد دلاری محصولات غیرنفتی

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: بررسی آمار تولید فروردین ماه سال ۱۴۰۰ نشان می‌دهد همه محصولات اصلی و منتخب بخش صنعت و معدن با روند مثبت و افزایشی نسبت به مدت مشابه مواجه بوده‌اند.

معدن ثبت صادرات ۳ میلیارد دلاری محصولات غیرنفتی

سعید زرندی در خصوص روند تولید و صادرات در کشور با استناد به آمار مربوط به فروردین ماه سال گذشته، گفت: فروردین سال ۹۹ به دلیل شیوع گسترده بیماری کرونا، وضعیت تولید، صادرات و… روند کاهشی داشت که این روند متوقف شد.

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر رشد تولید در بخش صنعت، تصریح کرد: در کالاهای منتخب صنعتی از ۲۴ محصول، به غیر از الیاف اکریلیت، در ۲۳ محصول شامل انواع محصولات لوازم خانگی(ماشین لباسشویی، یخچال، کولرو..) انواع خودرو سواری و سنگین، کاغذ، چرم، روغن موتور، فیبر و نئوپان و… رشد تولید را شاهد بودیم.

زرندی درباره در ادامه صحبت‌های خود، درباره روند تولید در بخش معدن و صنایع معدنی اظهارکرد: در ۱۰ کالای اصلی و منتخب معدنی و صنایع معدنی نیز به غیر از آلومینا در ۹ محصول شامل فولاد، مس، آلومینیوم، سیمان، کاشی و سرامیک و… رشد تولید نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته‌اند.

وی ادامه داد: صادرات محصولات غیر نفتی نیز با ۳ میلیارد دلار در فروردین ماه و واردات ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار، روند افزایشی را تجربه کرده‌اند.

معاون طرح و برنامه در بخش دیگر صحبت‌های خود با بیان اینکه در ماه نخست سال ۱۴۰۰ بیش از ۲ هزار جواز تاسیس، ۳۴۷ پروانه بهره‌برداری، ۷۰ پروانه اکتشاف، ۳۰۶ پروانه بهره‌برداری معدن و ۵۳ گواهی کشف صادر شده است بیان کرد: همه موارد اشاره شده، نسبت به فروردین ۹۹ با رشد صدور مواجه بوده‌اند.

زرندی همچنین گفت: در این مدت ۴۰۷ کارت بازرگانی، بیش از ۱۹ هزار و ۸۰۰ پروانه صنفی و ۲ هزار نماد اعتماد الکترونیکی صادر شد که در این بخش هم شاهد رشد صدور مجوز نسبت به مدت مشابه سال قبل هستیم.

 

منبع: شاتا

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...