|
کدخبر: 154870

جعفری: فاز ۲ و ۳ خط انتقال آب از خلیج فارس به زودی کلید می خورد

معاون وزیر صنعت معدن و تجارت گفت: به زودی عملیات اجرایی قطعه دوم و سوم خط انتقال آب از خلیج‌فارس آغاز می‌شود.

معدن جعفری: فاز ۲ و ۳ خط انتقال آب از خلیج فارس به زودی کلید می خورد

وجیه الله جعفری که امروز در آیین افتتاح طرح‌های صنایع معدنی و زیرساختی گزارشی از توسعه زنجیره فولاد و زیرساخت‌ها به دکتر روحانی، رئیس‌جمهوری ارائه می‌داد، افزود: ذخیره سنگ آهن ناحیه گل گهر نیز ۱.۵ میلیارد تن است که ۱۵۲ میلیون تن آن حاصل اکتشافات اخیر است.

جعفری با اشاره به مشکلات ناشی از تحریم گفت: به رغم چالش‌های تحریم، ۴۷درصد از تجهیزات و قطعات گندله‌سازی ۵ میلیون تنی گهرزمین توسط سازندگان داخلی بومی‌سازی شده است.

دو پروژه دیگر در راه است

وی افزود: تا پایان سال ۹۹ دو پروژه دیگر در این ناحیه افتتاح خواهد شد.

رئیس هیات عامل ایمیدرو سرمایه‌گذاری گندله‌سازی گهرزمین را ۳۸۳۰ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: ۶۰۰ شغل مستقیم و ۱۳۰۰ شغل غیرمستقیم، حاصل راه‌اندازی این کارخانه است.

میزان تحقق اهداف زنجیره فولاد

وی درباره تحقق اهداف طرفیت‌سازی در زنجیره فولاد، گفت: تاکنون ۷۲ درصد اهداف در فولاد خام، ۶۸ درصد در آهن اسفنجی، ۸۲ درصد در گندله‌سازی و ۷۶ درصد در کنسانتره سنگ آهن ( برای چشم‌انداز ۱۴۰۴) محقق شده است.

رشد از سال ۹۲

وی در ادامه گفت: با مجموعه اقدامات و حمایت‌های انجام شده از ابتدای دولت یازدهم تاکنون ظرفیت تولید فولاد خام ۷۷ درصد، آهن اسفنجی ۸۴ درصد، گندله‌سازی ۷۶ درصد و کنسانتره سنگ آهن ۱.۸ برابر رشد ایجاد شده است.

جعفری درباره توسعه انجام شده در ناحیه گل گهر اظهارکرد: ۳۴ درصد در تولید گندله، ۴۵ درصد در تولید کنسانتره سنگ آهن و ۱۵ درصد در ناحیه گل گهر ایجاد شده است.

آغاز فاز دوم و سوم خط انتقال آب؛ به زودی

معاون وزیر صنعت معدن و تجارت اظهارکرد: به زودی عملیات اجرایی قطعه دوم و سوم خط انتقال آب از خلیج‌فارس آغاز می‌شود.

وی یادآور شد: اخیر فاز نخست این خط انتقال آب، تا شهرستان سیرجان با فرمان ریس جمهور افتتاح شده است.

منبع: روزگار معدن

ارسال نظر