|
کدخبر: 112873

توسعه همکاری‌ بین معدن و هپکو

رئیس هیات عامل ایمیدرو ضمن تاکید بر توسعه همکاری‌های شرکت‌های بزرگ معدن و صنایع معدنی و شرکت هپکو با راهبری ایمیدرو، گفت: در گام نخست همکاری ها، ساخت ۷۰۰ دستگاه ماشین‌آلات راه‌سازی توسط هپکو تا سال آینده انجام خواهد شد و در برنامه بلندمدت ساخت ماشین‌آلات معدنی توسط این تولیدکننده باسابقه برنامه‌ریزی شده است.

معدن توسعه همکاری‌ بین معدن و هپکو

خداداد غریب پور عصر امروز در "آیین امضای ۵ تفاهمنامه همکاری بین شرکت‌های معدنی و هپکو" که با حضور مدیران عامل هپکو و شرکت‌های بزرگ معدنی برگزار شد، افزود: با حضور شرکت‌های بزرگ معدنی در این تفاهمنامه ها، هپکو دوباره احیا خواهد شد.

وی گفت: ایمیدرو به ماموریت خود که حمایت از شرکت هپکو بود، جامه عمل پوشاند و به نقشی که قرار بود چه در قالب سهامدار و چه در قالب همکاری ایفا کند، عمل کرد.

غریب پور افزود: درحال‌حاضر دوسوم عملیات معدنکاری حوزه سنگ آهن، ۶۰ درصد معدنکاری در حوزه مس و تولید ۳۰ درصد فولاد کشور توسط شرکت‌های بزرگ معدن و صنایع معدنی همچون مبارکه، چادرملو، گل گهر و ملی مس انجام می‌شود.

وی گفت: این شرکت‌ها که در قالب تفاهمنامه‌های فوق، در کنار هپکو قرار می‌گیرند، نقش مهمی را در بازگشت هپکو به تولید ایفا خواهند کرد. رئیس هیات عامل ایمیدرو ضمن قدردانی از همکاری شرکت‌های بزرگ با هپکو، گفت: آماده شدن شرایط برای امضای ۵ تفاهمنامه بین شرکت‌ها و هپکو، حاصل برگزاری ۷ جلسه مهم و اساسی بود.

غریب پور افزود: مدیران شرکت‌های معدنی و هپکو با هدف ارزیابی توانمندی ها، طی ۵۰ روز بازدیدهای متقابلی از شرکت‌های یکدیگر داشتند.

فعال‌سازی بخش مهندسی هپکو

وی عنوان کرد: شرکت هپکو از ظرفیت مهندسی بالایی برخوردار است و می‌تواند بخش مهندسی فعالی داشته باشد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: توانایی ساخت پاتیل سرباره و ارائه خدمات در پروژه نورد گرم ۲ مورد درخواست شرکت مبارکه و همچنین تعمیر دامپتراک ۳۵ تنی گل گهر گواه این مدعا است.

این گزارش می‌افزاید، بعدازظهر امروز شرکت‌های ملی مس، مبارکه، چادرملو و گل گهر، صندوق سرمایه‌گذاری فعالیت‌های معدنی و خانه معدن ایران ۵ تفاهمنامه همکاری با شرکت هپکو، امضا کردند. سند فوق قرار است با راهبری ایمیدرو و تمرکز بر فروش محصولات و خدمات هپکو به غول‌های معدنی اجرایی شود.

این تفاهمنامه‌ها متمرکز بر رویکرد حمایتی ایمیدرو و این شرکت‌ها مبنی بر خرید محصولات و خدمات از این تولید‌کننده با سابقه است. در چهارتفاهمنامه فوق "بومی سازی" رویکرد اصلی بین طرف‌های این همکاری خواهد بود.

همچنین تفاهمنامه دیگری بین صندوق بیمه معدن (وابسته به ایمیدرو) و خانه معدن ایران با شرکت هپکو در زمینه تامین ماشین‌آلات مورد نیاز معدنکاران امضا شد.

منبع: ایمیدرو

ارسال نظر