|
کدخبر: 139908

تصمیم جدید آموزش و پرورش برای مدارس

وزیر آموزش‌و پرورش گفت: با همکاری وزارت نفت و سازمان برنامه ‌و بودجه، بخاری‌های نفتی برای همیشه جمع‌آوری می‌شوند.

فرهنگ تصمیم جدید آموزش و پرورش برای مدارس

محسن حاجی میرزایی در حاشیه در جمع خبرنگاران درباره حذف بخاری‌های غیراستاندارد از مدارس کشور، اظهارکرد: در دو سال اخیر اقدام بزرگی در این زمینه انجام‌شده، در تمام مناطقی که دسترسی به گاز داشته‌اند بخاری‌های نفتی جمع‌آوری شدند درخصوص سایر مناطق هم‌ظرفیتی در قانون بودجه پیش‌بینی‌شده است تا با همکاری وزارت آموزش‌وپرورش، وزارت نفت و سازمان برنامه‌وبودجه و تخصیص اعتبار از سوی وزارت نفت این مشکل برای همیشه حل شود.

وی اظهارکرد: یکی از دستگاه‌هایی که بیشترین ارتباط، همکاری و هماهنگی را با آموزش و پروش را دارد سازمان بازرسی کل کشور است. آموزش‌ و پرورش یکی از گسترده‌ترین دستگاه‌های کشور که با تعداد زیادی نیروی انسانی در همه نقاط کشور حضور داریم بنابراین بیشترین تعاملات را با سازمان بازرسی کل کشور داریم.

وزیر آموزش‌و پرورش با یادآوری شرایط ناشی از کرونا، تصریح کرد: تمام‌مسیرهایی که تا قبل از کرونا می‌رفتیم با شیوع این ویروس و تعطیلی مدارس مسدود شد و باید مسیرهای جدیدی را ایجاد و جایگزین می‌کردیم بنابراین در این راستا نیازمند هماهنگی و همکاری با سازمان بازرسی کل کشور است.

حاجی میرزایی بابیان اینکه همکاری بسیار خوبی بین آموزش‌وپرورش و سازمان بازرسی کل کشور وجود دارد و مقررشده آموزش نیروی انسانی آموزش‌وپرورش توسط این سازمان در موضوعات موردتوجه سازمان بازرسی انجام شود، گفت: در مورد برخی از قوانینی که معطل‌مانده و موردنیاز آموزش‌وپرورش است مقررشده سازمان بازرسی کل کشور همکاری لازمه را ارائه دهد.

وی ادامه داد: سرمایه اصلی آموزش‌وپرورش اعتماد جامعه است بنابراین همکاری ما با این سازمان می‌تواند اعتماد عمومی و هم اعتماد مجموعه ارکان نظام را به مجموعه آموزش‌وپرورش افزایش دهد.

عضو کابینه تدبیر و امید با اشاره به جلسات متعدد هفته‌های اخیر در خصوص برگزاری امتحانات دی‌ماه، عنوان کرد: با یک وضعیت ثابت روبه‌رو نیستیم بلکه شرایط متفاوت است بنابراین با توجه به صلاحدیدهای ستاد کرونا همکاران ما مشغول بررسی و مطالعات در این زمینه و همچنین تعامل با ستاد ملی کرونا و معاونان آموزشی هستند و تا قبل از شروع امتحانات روش برگزاری اعلام خواهد شد.

حاجی میرزایی اضافه کرد: آزمون‌های حضوری و مجازی هر دو در دستور کار خواهد بود در این زمینه کیفیت‌ها و روش‌های مختلف آزمون را بررسی و شناسایی کردیم آنچه برای ما مهم است استفاده از روش‌های اطمینان‌بخش در برگزاری امتحانات است تا از فراگیری محتواهای درسی توسط دانش آموزان مطمئن شویم بنابراین همه تلاش ما در این راستا است.

وزیر آموزش‌وپرورش خاطرنشان کرد: بر اساس ارزیابی ما از برگزاری امتحانات نهایی سال ۹۹، تعداد شرکت‌کنندگان و هم نمرات دانش آموزان در مقایسه با سال قبل افزایش‌یافته است بنابراین علیرغم اینکه بخشی از سال تحصیلی قبل را به‌صورت مجازی داشتیم اما نتیجه کار قابل‌قبول بود.

وی در خصوص برگزاری امتحانات در دی‌ماه گفت: پیشنهادهایی در این زمینه ارائه‌شده که هنوز هیچ‌یک قطعی نشده است.

حاجی میرزایی در پاسخ به سؤالی در خصوص جذب نیروهای نهضتی، حق‌التدریس و پیش‌دبستانی بر اساس مصوبه مجلس، گفت: همه مواردی که در قانون آمده است حتماً رعایت خواهد شد و افراد بر این اساس قطعاً استخدام خواهند شد بنابراین بخشی از واجدان شرایط امسال و تعدادی هم‌سال آینده استخدام می‌شوند امسال متناسب با بودجه اختصاصی ۲۵ هزار نفر را جذب کردیم که باید دوره یک‌ساله را بگذرانند و برای بقیه افراد نیز درخواست ردیف استخدامی کردیم در این خصوص جای هیچ نگرانی برای افراد مشمول نیست.

 

منبع: ایرنا
 • ناشناس ارسالی در

  دیگه به درد نمیخوره اموزش رو علنی تعطیل کردین دانش اموزی نیست

 • ناشناس ارسالی در

  آقای وزیر چرا حق الزحمه.معلمان سال 98 و99 را نمی دهید من معلم بازنشسته هستم که به درخواست آموزش پرو رش
  همکاری کردم
  می خواهم برای پسرم که دانشجو است لب تاب بخرم کارگر و معلم خوردن ندارد
 • سلامی ارسالی در

  با سلام آموزش حضوری در این شرایط کرونا برای دانش اموزان به صلاح نیست وباعث شیوع بیماری در بین خانواده ها می شود

 • ناشناس ارسالی در

  میشه با جون ما بازی نکنین لطفاااااا

 • ریحانه ارسالی در

  با سلام آقای وزیر مامخالف بازگشایی مدارس هستیم سلامتی مهمتره درضمن دراموزش غیر ح ضوری معلم بهتر درس میدهدماالان خیلی بهتر یادمی گیرم تاقبلا که حضوری بودلطفاتاپایا ن خرداد مدارس نباید بازشوند اگه اماربگیر یدمتوجه می شوید خانواده ها هرگز نمی گذار ند که بچه هایشان به مدرسه بیایند.باتشکر

 • علی ارسالی در

  سلام من هم مخالف هستم کورنا با کسی تعارف ندارد.
  به خصوص بچه های ابتدایی که هنوز پا به جامعه نگذاشته اند.

ارسال نظر