|
کدخبر: 155155

یزد قطب تولید کاشی، فولاد و نساجی ایران

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یزد نیز در این مراسم با اشاره به تفاهمنامه های مسئولیت های اجتماعی که با حضور دستگاه های معین اقتصاد مقاومتی برگزار می شود، اظهار داشت: تلاش های صورت گرفته در استان یزد شبانه روزی است.

صنعت یزد قطب تولید کاشی، فولاد و نساجی ایران

محمدرضا علمدار یزدی، یزد را دومین استان معدنی کشور خواند و گفت: در یزد ۳ هزار واحد صنعتی دارای پروانه بهره برداری در پنج گروه صنعتی با ۱۰۰ هزار اشتغال صنعتی با تولید ۸۰۰ قلم کالا در حال فعالیت هستند.

وی افزود: یزد در زمینه تولید کاشی و سرامیک با ۸۶ کارخانه فعال، ۶۰ درصد تولیدات کاشی و سرامیک کشور را انجام می دهد و این صنعت ۲۰ هزار اشتغال ایجاد کرده و ۳۵ کارخانه دیگر نیز با ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی در حال راه اندازی است.

علمدار یزدی با اشاره به اینکه با سهم ۱۵ درصدی تولید فولاد در کشور، در این زمینه نیز یک قطب در کشور هستیم، عنوان کرد: یزد در زمینه نساجی نیز با سهم ۲۷ درصدی تولید، یکی از قطب های نساجی کشور به شمار می رود.

وی با اشاره به اینکه بهبود فضای کسب و کار را از ابتدا در برنامه داشتیم، بیان کرد: تسریع در صدور مجوز، معافیت‌های گمرکی، سرمایه گذاری ۱۳ هزار میلیاردی، هزار و ۱۹ طرح نیمه تمام و ایجاد ۳۴ هزار شغل دیگر و … از اقدامات انجام شده در بهبود فضای کسب و کار است و این برنامه ها یزد را به بهشت سرمایه گذاری ایران تبدیل کرده است.

 واحد تولید گرانول امروز با سرمایه گذاری ۸ هزار میلیارد ریالی و اشتغالزایی در فاز اول برای ۱۹۰ نفر در میبد افتتاح شد.

ارسال نظر