|
کدخبر: 150811

تصویب دستورالعمل تاسیس شرکت سهامی عام پروژه

سعید زرندی گفت: با پیگیری‌ها و تعاملات صورت گرفته با وزارت امور اقتصادی و دارایی و سازمان بورس این دستور العمل به تصویب رسید.

صنعت تصویب دستورالعمل تاسیس شرکت سهامی عام پروژه

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: با توجه به تصویب دستورالعمل تاسیس شرکت سهامی عام پروژه در هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار، گام مثبتی در جهت هدایت سرمایه‌های مردمی به سمت تولید رقم خورد.

سعید زرندی گفت: با پیگیری‌ها و تعاملات صورت گرفته با وزارت امور اقتصادی و دارایی و سازمان بورس این دستور العمل به تصویب رسید.

وی افزود: با توجه به روند تشکیل سرمایه طی دهه نود، موضوع تقویت جریان سرمایه‌گذاری در پروژه‌های ملی و بزرگ از برنامه‌های مهم وزارت صنعت، معدن و تجارت بوده که یکی از ابزارهای مهم تامین مالی این پروژه‌ها پذیره‌نویسی مردمی است.

معاون طرح و برنامه توضیح داد: شرکت پروژه‌ها پس از اخذ موافقت سازمان بورس، نسبت به جمع آوری منابع مالی از طریق پذیره‌نویسی عمومی و انجام پروژه اقدام می‌نمایند که این مهم ضمن تقویت روند سرامایه‌گذاری در کشور، امکان تضمین رشد اقتصادی و اشتغالزایی در سنوات آتی را نیز فراهم خواهد آورد.

زرندی گفت: همزمان با طی مراحل تصویب موضوع در سازمان بورس، در وزارت صمت اقدامات لازم در خصوص تعریف پرو‌ژه‌ها و تشکیل هیات موسس در سه ماه اخیر انجام شده و درحال‌حاضر پروژ‌ه‌ هایی در زنجیره سیلیکون متال، پوشاک، صنایع غذایی، خودرو و قطعات وابسته، صنایع معدنی و... تعریف و در حال طی مراحل لازم برای اخذ موافقت سازمان بورس واوراق بهادار برای تاسیس شرکت سهامی عام پروژه قرار دارند.

معاون طرح و برنامه افزود: انتخاب پروژه‌ها به نحوی بوده که با اجرای آنها و رسیدن به مرحله بهره‌برداری، آثار قابل توجهی در تکمیل زنجیره‌های تولید و تقویت ارزش افزوده پدیدار شود

منبع: شاتا

ارسال نظر