|
کدخبر: 320497

پاسخ ایران خودرو به شهرداری / واردات اتوبوس منافع چه کسانی را تامین می‌کند؟

بر خلاف گفته شرکت اتوبوسرانی تهران هیج اتوبوس خرابی که از ایران خودور دیزل خریداری شده است در سامانه ها نیست.

شهری پاسخ ایران خودرو به شهرداری / واردات اتوبوس منافع چه کسانی را تامین می‌کند؟

در چند روز اخیر اخبار متفاوتی از سوی ایران خودرو و شهرداری تهران درباره اتوبوس‌های تحویلی به شهرداری منتشر شده و هر کدام از طرفین قرارداد نیز موضوعاتی را مطرح کرده‌ اند؛ ابتدا علیرضا زاکانی شهردار تهران در صفحه فضای مجازی خود درباره علت نهایی کردن قرارداد واردات اتوبوس برقی با شرکت‌های چینی نوشت: «بر حسب وظیفه از خودروسازان داخلی هم خرید کردیم با اینکه قیمت بالاتری به ما دادند، اما به تعهدات خود عمل نکردند.»

 در پاسخ به ادعای مطرح شده از سوی شهردار تهران، علیمردان عظیمی مدیرعامل ایران خودرو در مراسم رونمایی از محصول جدید شرکت ایران خودرو گفت: «۴۰ دستگاه اتوبوس برقی به شهرداری تهران تحویل دادیم و قرار بود ۲۰۰ میلیارد تومان به ما پرداخت کنند که هنوز ریالی به صورت نقدی پرداخت نشده است.»

شهرداری-تهران

پس از این اتفاقات،  علیزاده مدیر عامل شرکت اتوبوسرانی تهران  مدعی شد ۱۵۰ دستگاه اتوبوس از اتوبوس های خریداری شده در سامانه های آن شرکت متوقف شده است.

در خصوص این ادعا سندی به دست ما رسیده  است که ادعای شهرداری تهران را رد می کند . در این صورتجلسه به وضوح تصریح شده است که آن تعداد خودرو اعلام شده در سامانه های اتوبوسرانی تهران متوقف نیست و  در واقع گفته های علیزاده مدیرعامل شرکت واحد مبنی بر وجود   ۱۵۰ دستگاه اتوبوس خراب را نقض می کند.

اختلاف دیگر این دو مجموعه بر سر نحوه تسویه بدهی می باشد که مدیرعامل سازمان املاک و مستغلات شهرداری تهران می گوید موضوع اختلاف این شرکت با نحوه تسویه بدهی شرکت کارگزاری‌، مطلقاً ارتباطی با شهرداری تهران ندارد.

شهرداری-تهران-1

در سند دیگری که به دست ما رسیده است وظایف هر قسمت از شهرداری تهران در خصوص انجام تعهدات را مشخص کرده است و تصریح شده که سازمان املاک و مستغلات شهرداری تهران در هر صورت باید پاسخگوی تهعدات کارگزار باشد.

به خوبی روشن است که در این میان شهرداری تهران با فرافکنی ایرادات متعدد  در مدیریت شهری سعی بر آن دارد تا تلاشهای تولید کنندگان داخلی را زیر سوال ببرد تا ما هم چنان شاهد مشکلات فراوان در زیر ساخت های حمل و نقل شهری باشیم، مساله ای که تنها بازنده اصلی آن شهروندان تهرانی هستند.

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها