|

بخوانید :

کدخبر: 295227

رئیسی به معادن هم رحم نکرد

رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس اضافه کرد: در موضوع اکتشافات، بخش دولتی باید دخیل باشد؛ زیرا این فعالیت ضمن حاکمیتی بودن، هزینه‌بر است و بر این اساس ایمیدرو و سازمان زمین شناسی باید به کمک بخش خصوصی بشتابند.

سیاست رئیسی به معادن هم رحم نکرد

مصطفی طاهری در همایش نکوداشت روز ملی معدن در محل نمایشگاه بین‌المللی تهران افزود: دهه نسبتا بدی را در اقتصاد با رشد اقتصادی صفر و رشد منفی در بخش معدن پشت سر گذاشتیم.

وی با اشاره به برنامه هفتم توسعه که رشد هشت درصدی اقتصاد در آن پیش‌بینی شده است، یادآور شد: در بین این بخش ها، بخش معدن بیشترین وزن را برای دستیابی به این رشد با رقم حدود ۱۲ درصدی دارد و باید همه دست به دست بدهیم تا به این رشد دست یابیم.

طاهری با اشاره به اهمیت تدوین سند استراتژی معدنی کشور، تصریح کرد: فرصت‌های خوبی برای قانون‌گذاری و سیاستگذاری در این سند حداقل برای یک دهه وجود خواهد داشت و در این زمینه باید فعالان معدنی به کمک ما بشتابند.

وی ادامه داد: فصل ششم قانون برنامه هفتم توسعه مربوط به بخش معدن و زنجیره معدن است که ۱۱ ماده قانونی دارد و از این ظرفیت نیز می توانیم یک برنامه پنج ساله برای بخش معدن ایجاد کنیم.

رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس اضافه کرد: در موضوع اکتشافات، بخش دولتی باید دخیل باشد؛ زیرا این فعالیت ضمن حاکمیتی بودن، هزینه‌بر است و بر این اساس ایمیدرو و سازمان زمین شناسی باید به کمک بخش خصوصی بشتابند.

وی اظهارداشت: در موضوع ماشین آلات معدنی یک عقب‌ماندگی جدی و فرسودگی داریم، ضمن اینکه نیاز به ماشین آلات جدید برای توسعه بخش وجود دارد.

یارانه ۱۲۰ هزار میلیارد تومانی گازوئیل به دلیل فرسودگی ماشین آلات

طاهری بیان‌داشت: به دلیل فرسودگی ماشین آلات سالیانه ۱۲۰ هزار میلیارد تومان یارانه گازوئیل به بخش معدن و صنایع معدنی داده می‌شود.

وی همچنین با اشاره به اهمیت موضوع نیروی انسانی، گفت: امروز شاهد کمبود نیروی انسانی خبره در بخش‌های حفاری و اکتشاف در حوزه دانشگاهی هستیم؛ در عین حال باید هنرستان هایی را در کنار بخش معدن و صنایع معدنی ایجاد کنیم تا نیازهای این بخش به نیروی انسانی کارآمد تامین شود.

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس همچنین با اشاره به وجود گره های قانونی و تعارض منافع بین دستگاه هایی مثل وزارت صمت، منابع طبیعی، محیط زیست و غیره و همچنین وجود معارضان اجتماعی، تصریح کرد: در اصلاح قانون معادن سعی شد تا به بخشی از مسائل و مشکلات پرداخته شود. وی خاطرنشان کرد: رئیس مجلس در مواردی همچون اصلاح قوانین، قانون بودجه و غیره همواره همراه و پشتیبان بخش معدن بوده و تلاش شد تا اصلاحات به نفع بخش خصوصی انجام شود.

منبع: بیرونیت
 • ناشناس ارسالی در

  پول این معادن مجا خرج میشه ؟ یک پاپاسی به مردم میرسه یا کلا" صادر میشه ؟

 • ناشناس ارسالی در

  الحمدالله رئیسی هست هر گندی رفقاتون زدن بندازید گردنش

 • ناشناس ارسالی در

  چپاول به نفع عرب

 • مصطفی ارسالی در

  استخراج بی رویه معادن موجب از دست رفتن ا ین ثروت ملی می شود و متاسفانه جایگزینی ه م ندارند

 • ناشناس ارسالی در

  از خدا بی خبرهایی که ۸سال هر چه خواستند نتوانستند به این ملت ظلم کردند اول دست ا ز دشمنی با مردم وبعد با دولت آقای رئیسی دست بردارند و بگذارید مملکت اصلاح شود کا ر شکنی نکنید وبه امید روزی که حسن روحان ی اعمالش را به میز محاکمه بکشانند

 • کورش ارسالی در

  الان این خبر کجاش به رییسی مربوط بود ** ***

 • امین ارسالی در

  ببند گاله رو

 • ناشناس ارسالی در

  ارتش الان بیست و دو روزه که راه اصلی معد ن خاک چینی مرند رو بسته وبزرگترین معدن ک ائولن خاورمیانه تعطیل شده و پیمانکارو کا رگرا همه خانه نشین شدن،جالب اینجاست که ا ستاندارم نتونسته کاری بکنه!

 • هموطن ارسالی در

  واقعا افسوس...😯😯😢😢😢

 • ناشناس ارسالی در

  حیف نون ازدور سر ما و صدقه سر خانواده های شهدا عزیز و جانبازان ۸سال دفاع اینها به این مقام رسیدن خون شهدا عزیز و جانبازان عزیز یک روزی جوابگو اینها میباشد صندلی و میز ماندنی نیست اگر بود به تو نمی رسید

 • ناشناس ارسالی در

  اسمش رئیسی است که اصلا نمیتونه انجام بد ه.....
  در زمان روحانی وضع به مراتب بهتر بود.....

ارسال نظر

 

در حال بارگزاری ...