|
کدخبر: 172599

کاندیدایی که به دنبال ملی کردن نفت است

یک داوطلب انتخابات ریاست جمهوری گفت: من صنعت نفت را از ملی شدن به مردمی شدن تبدیل کنم. مردم باید سهامدار شرکت ملی نفت باشند تا از افزایش نرخ نفت بهره‌مند شوند.

سید شمس‌الدین حسینی پس از ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به شرایط کشور به‌ویژه در عرصه اقتصادی خدمت ملت اعلام آمادگی کرده ام. حتما جمهوری اسلامی ایران دستاوردهای زیادی داشته است، ولی کاستی‌های فراوانی هم وجود دارد که بیشترین کاستی‌ها در بخش اقتصادی است.

وی ادامه داد: من سی سال است عمر خود را صرف آموختن علم اقتصاد کرده ام. مقامات سیاسی که عمدتا فاقد دانش لازم در عرصه اقتصادی بوده‌اند با نگاه‌های سیاسی امور را اجرا کرده‌اند که شرایط موجود حاصل آن اقدامات است.

وی ادامه داد: هر سال کشور را با بدهی بیشتر و قرض از سیستم بانکی و مردم اداره می‌کنیم و هر سال قرض دولت بیشتر می‌شود. شاهد رشد نقدینگی هستیم. ما هیچ گاه در این سال‌ها از رکود خارج نشده‌ایم و شاهد تورم نقطه به نقطه پنجاه درصدی هستیم. درآمد سرانه ملی ۳۴ درصد کاهش یافته است و این یعنی کوچک شدن سفره مردم. نابرابری هم در این سال‌ها افزایش یافته است.

وزیر اقتصاد دولت احمدی نژاد همچنین با بیان اینکه وقتی مشکلات کشور، اقتصادی است پس باید مردم به اقتصاددان مراجعه کنند، تصریح کرد: مسائل اقتصادی کشور را درک می‌کنم. تجربه زیادی زمینه مسائل اقتصادی دارم و هدف اصلی من اصلاح امور اقتصادی است. نظام حکمرانی اقتصادی کشور باید تغییر کند. مردم باید در ثروت و درآمد کشور سهیم باشند. من صنعت نفت را از ملی شدن به مردمی شدن تبدیل می‌کنم. مردم باید سهامدار شرکت ملی نفت باشند تا مردم از افزایش نرخ نفت بهره‌مند شوند. صندوق ثروت ملی را ایجاد می‌کنم.

حسینی در پایان گفت: برای اصلاح سیستم تامین مالی کشور، تکمیل طرح هدفمندی یارانه ها، تامین مالی مسکن مهر برنامه دارم.

شمس_الدین_حسینی

منبع: ايسنا

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...