|
کدخبر: 167719

امیدواری از لغو تحریم‌های امریکا در سال جدید

معاون حقوقی و بین‌المللی وزارت امور خارجه در دیدار با رئیس دیوان بین‌المللی کیفری ابراز امیدواری کرد که در آینده شاهد تحریم‌های غیرقانونی امریکا بر علیه ملت‌ها و نهادهای بین‌المللی نباشیم.

سیاست امیدواری از لغو تحریم‌های امریکا در سال جدید

 

«محسن بهاروند» امروز جمعه در شهر لاهه هلند با «هافمنسکی» رئیس دیوان بین‌المللی کیفری ملاقات کرد.

در این دیدار بهاروند و قاضی هافمنسکی آخرین تحولات دیوان بین‌المللی کیفری از جمله قضایای افغانستان و فلسطین اشغالی مطروحه در دیوان را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

معاون حقوقی و بین‌المللی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اظهارات رئیس دیوان مبنی بر تغییر رویکرد ایالات متحده امریکا نسبت به‌ دیوان ابراز امیدواری کرد که در آینده شاهد تحریم‌های غیرقانونی امریکا بر علیه ملت‌ها و نهادهای بین‌المللی نباشیم.

همچنین در ادامه بهاروند با «کریستف برناسکنی» دبیرکل سازمان کنفرانس حقوق بین‌الملل خصوصی لاهه (HCCH) در مقر این سازمان در شهر لاهه هلند نیز ملاقات و بر اهمیت اسناد تدوین شده در چارچوب سازمان مذکور برای تسهیل مبادلات و روابط بین افراد و شرکت‌ها و همچنین برای توسعه اقتصادی کشورها تأکید کرد.

 معاون حقوقی و بین‌المللی وزارت امور خارجه با اشاره به آخرین تحولات مربوط به فرآیند الحاق جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون لغو ضرورت تأیید اسناد خارجی بیگانه (آپوستیل) اعلام کرد: جمهوری اسلامی ایران به زودی و پس از نهایی شدن دستورالعمل اجرایی کنوانسیون یادشده با هماهنگی دستگاه‌های ذیربط، سند الحاق به کنوانسیون را نزد امین آن تودیع خواهد کرد.

 

منبع: ایرنا

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...