|
کدخبر: 150592

دولت بایدن برای بازگشت به برجام باید سریعا اقدام کند

مجید تخت روانچی گفت: طرفی که باید مسیرش را تغییر دهد امریکا است و نه ایران.

سیاست دولت بایدن برای بازگشت به برجام باید سریعا اقدام کند

نماینده ایران در سازمان ملل اعلام کرد که دولت بایدن برای بازگشت به برجام باید سریعا اقدام کند.

مجید تخت روانچی، نماینده ایران در سازمان ملل روز پنج‌شنبه در اظهارنظر اختصاصی به یو اس‌ای تودی به ادعای نقض برجام از سوی وزیر امور خارجه امریکا و موضع دولت جدید این کشور درباره بازگشت به برجام واکنش نشان داد و گفت: طرفی که باید مسیرش را تغییر دهد امریکا است و نه ایران.

روانچی همچنین عنوان کرد که دولت بایدن باید "سریعا اقدام کند" چراکه "پنجره" ضرب‌الاجل ایران به واشنگتن برای برداشتن تحریم‌های اقتصادی "در حال بسته شدن" می‌باشد.

بلینکن اخیرا در نشست خبری خود اظهار کرد: بایدن بسیار شفاف است. اگر ایران به تعهدات خود ذیل توافقنامه هسته‌ای عمل کند، امریکا نیز برمی‌گردد.

او ادامه داد: اگر ایران به برجام برگردد و پایبند باشد، ما یک تیم تخصصی برای گفت‌وگو درباره بازگشت به این توافق تشکیل می‌دهیم. آن زمان همراه با متحدان خود از برجام به عنوان سکویی برای حل موضوعات دیگر استفاده خواهیم کرد. اما تا آن زمان فاصله زیادی وجود دارد.

منبع: ايسنا
  • کهنه سرباز ارسالی در

    امریکاشایدیک ژست داشته باشداماامریکاتسلی م اسراییل است واسراییل هم چندی دیگرتوسط ایران نابودمی شودپس اینقدرامریکارالوس نک ننیدهیچ غلطی نمیتواندبکندچون اگرقرارباشد اتفاق کوچکی حتی ازنظراقتصادی برای ایران رخ دهداسراییل ویک عده سران ترسوی اعراب و ناووپایگاههای امریکاظرف ۱۰ دقیقه ۵ هزارم وشک به آنهااصابت میکندتادرس عبرت برای هم یشه باشد

ارسال نظر