|
کدخبر: 176171

دغدغه نماینده مجلس درباره وام ازدواج

نماینده هشترود در مجلس گفت: آقای دژپسند بهتر نیست اعلام کنید که وام ازدواج را به جوانان نمی دهید چرا که تامین وثیقه و ضامن کارمند برای جوانان روستایی بسیار سخت و مشکل است.

سیاست داخلی دغدغه نماینده مجلس درباره وام ازدواج

سیدحمزه امینی نماینده هشترود در مجلس در نشست علنی امروز (دوشنبه، ۱۰ خرداد) قوه مقننه طی تذکر شفاهی خود خطاب به وزیر اقتصاد، گفت: بهتر نیست اعلام کنید که وام ازدواج را به جوانان نمی دهید چرا که تامین وثیقه و ضامن کارمند برای جوانان روستایی بسیار سخت و مشکل است.

وی افزود: جوانان با هزار امید ازدواج می کنند اما مگر در یک روستای محروم چند کارمند دولتی پیدا می شود که ضامن وام جوانان شود مگر قرار نبود برای اعطای وام شرایط تسهیل شود.

نماینده مردم هشترود در مجلس در تذکر دیگری خطاب به وزیر کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: چرا اداره تامین اجتماعی هشترود افتتاح نمی شود؟

نیکزاد رئیس جلسه علنی در پاسخ به تذکر نماینده هشترود اظهار داشت: براساس قانون بودجه ۱۴۰۰ وام ازدواج باید با اعتبارسنجی یا دریافت ضامن و سفته به متقاضیان اعطا شود و این ضامن نیز نیازی نیست که کارمند باشد و یا اگر این ضامنین تامین نشد، از محل سهم دریافت کننده از هدفمندی یارانه ها برداشت شود.

وی افزود: این مصوبه مجلس لازم الاجراست و تبدیل به قانون شده است و برای پسران ۲۵ سال و دختران ۲۳ سال نیز ۱۰۰ میلیون تومان اختصاص داده شده است و سنین بالاتر نیز ۷۰ میلیون تومان وام دریافت خواهند کرد و اگر چیزی خلاف آن اجرا می شود، کمیسیون برنامه باید آن را دنبال نماید.

منبع: تسنیم

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...