|
کدخبر: 171960

جزییات حذف ۳ امتیاز از احکام کارگزینی فرهنگیان و معلمان

معاونت برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش‌وپرورش با صدور اطلاعیه‌ای در مورد حذف برخی از بندهای احکام کارگزینی فرهنگیان اطلاع‌رسانی کرد.

سیاست داخلی جزییات حذف ۳ امتیاز از احکام کارگزینی فرهنگیان و معلمان

معاونت برنامه‌ریزی و توسعه منابع با توجه به درج برخی اخبار در فضای مجازی در ارتباط با حذف برخی از بندهای احکام کارگزینی فرهنگیان، اطلاعیه‌ای به شرح زیر صادر کرد:

حذف امتیاز سقف فوق‌العاده مناطق کمتر توسعه‌یافته و بدی آب‌وهوا که به کارکنان شاغل در مناطق مرزی پرداخت می‌شود. به‌موجب رأی دادنامه شماره ۱۷۷۳ به تاریخ ۲۸اسفند ماه۱۳۹۹ هیأت عمومی دیوان عدالت اداری (مبنی بر لغو بخشنامه سازمان اداری و استخدامی)، صورت پذیرفته و اجرای رأی هیأت عمومی دیوان عدالت اداری مختص آموزش وپرورش نبوده  برای همه دستگاه‌های اجرایی مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری، الزامی است.

بنابراین نه‌تنها وزارت آموزش‌وپرورش، بلکه با اجرای رأی دیوان عدالت اداری که قطعی و لازم‌الاجراست. امتیاز فوق‌العاده مناطق کمتر توسعه‌یافته کارکنان تمام دستگاه‌های اجرایی مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری که در مناطق مرزی خدمت می‌نمایند، اصلاح خواهد شد.

لذا تأکید می‌‌شود موضوع مطروحه مختص وزارت آموزش‌وپرورش نیست، ولی اقدامات لازم برای رفع مشکل از سوی وزارت آموزش و پرورش در حال انجام است.

حذف «تفاوت تطبیق بند(ی) تبصره (۱۲) قانون بودجه سال ۱۳۹۸ کل کشور» و تفاوت جزء (۱) بند (الف) تبصره (۱۲) قانون بودجه سال ۱۳۹۷ کل کشور مورد اشاره در ماده ۵ و تبصره ذیل تصویب‌نامه شماره ۸۰۱۳/ت ۵۸۷۰۸ به تاریخ ۱۴۰۰.۰۱.۲۹ هیئت‌وزیران (موضوع افزایش ضریب سال جاری نیز مربوط به تمام کارکنان مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری) است و بر همین اساس این موضوع مختص فرهنگیان نبوده و برای همه دستگاه‌های اجرایی مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری، به‌طور یکنواخت عمل می‌شود. به ذکر است در مورد اصلاح بند مذکور نیز با سازمان اداری و استخدامی کشور مکاتبه شده و به لحاظ اهمیت موضوع از سوی وزیر محترم در هیأت وزیران مطرح و در حال پی گیری است

موضوع حذف «طرح معلم تمام‌وقت» نیز چنانچه که از متن رأی دادنامه شماره ۱۹۳۴ به تاریخ ۱۹ اسفندماه ۱۳۹۹ هیأت عمومی دیوان عدالت اداری پیدا است، متأسفانه این موضوع با شکایت یکی از فرهنگیان مبنی بر درخواست ابطال بخشنامه شماره ۲۲۳۵۵ به تاریخ ۳ بهمن۱۳۹۹ وزارت آموزش و پرورش می‌باشد که منجر به صدور این دادنامه شده است که آموزش‌وپرورش با کمک کارشناسان حقوقی، تمام تلاش خود را به کار گرفته تا با اعمال ماده ۹۱ دیوان عدالت اداری، رأی صادره را اصلاح نماید.

 

منبع: تسنیم
 • ناشناس ارسالی در

  هر کسی که دستور حذف بند تفاوت تبطیق ا ز احکام معلمان با توجه به حقوق کم م علمان را داده انشالله کرونا بگیرد بزو دی.....

 • ناشناس ارسالی در

  چیزی دیگه مونده بر سر فرهنگیان نیاوردن . شما که میگید فلان بند رو از کلیه کارمندا ن دولت قطع کردن اینو هم بگید که حقوق بقی ه کارمندا با فرهنگیان قابل مقایسه نیست.

 • ناشناس ارسالی در

  متاسفانه از هفت هشت بند حقوقی معل مان هر پنج شیش ماه یکبار بندی را بصورت نا محسوس حذف می کنند اول شایعه بعد تکذیب و ....... وبعد دوما ه حذف
  بند تفاوت تبیطق را دوباره ب رگردانید !؟ از حقوق های نجومی کم کنید نه از سفره معلم؟

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...