|
کدخبر: 171817

اظهارات قالیباف در جلسه انتخاباتی فراکسیون انقلاب

صبح امروز و پیش از آغاز جلسه علنی مجلس شورای اسلامی، نشست اعضای فراکسیون انقلاب اسلامی با حضور قالیباف برگزار و در خصوص انتخابات بحث و گفتگو شد.

سیاست داخلی اظهارات قالیباف در جلسه انتخاباتی فراکسیون انقلاب

جلسه مجمع عمومی فراکسیون انقلاب اسلامی ساعت هفت صبح امروز در محل صحن علنی مجلس شورای اسلامی به‌ریاست حجت‌الاسلام میرتاج‌الدینی نایب‌رئیس فراکسیون و با دستور جلسه انتخابات ریاست جمهوری برگزار شد.

در این جلسه خانم الهیان و آقایان میرسلیم، جلال‌زاده، امیرآبادی، صدیف بدری، مالک شریعتی، رضوانی، سیدمحمدی، رشیدی و رضازاده به بیان سخنان و نظرات خود پرداختند.

تلاش برای ایجاد مشارکت حداکثری مردم در انتخابات، انسجام در جبهه انقلاب به‌عنوان یک اصل اساسی و راهبردی، نقش آیت‌الله رئیسی در شکل‌گیری اجماع و حضور انسجام‌بخش ایشان در انتخابات از جمله موضوعاتی بود که نمایندگان به آن پرداختند.

یکی از نمایندگان گفت: بی‌شک جریان رسانه‌ای مخالف انقلاب اسلامی تلاش خواهد کرد مردم را مأیوس و یا به مطالبات غیرواقعی و یا دوگانه‌سازی‌های بی‌حاصل بکشاند. جریان انقلاب باید مراقبت کند و با تبیین واقعیت‌های جامعه به انتخاب اصلح کمک کند. جبهه انقلاب باید با برنامه منسجم در انتخابات حاضر شود و در تهیه برنامه دولت آینده با استفاده از ظرفیت‌های تخصصی کمک نمایند.

در ادامه این جلسه قالیباف رئیس مجلس به تحلیل مبسوط انتخابات ریاست جمهوری پرداخت و ضمن تحلیل شرایط سیاسی بین‌المللی و مسائل منطقه و خاورمیانه و شرایط اقتصادی داخلی، گفت: با توجه به شرایط منطقه و خاورمیانه و نقش محوری انقلاب اسلامی ایران در مسائل منطقه، آمریکا تلاش خواهد کرد نسبت به سیاست مهار انقلاب ادامه دهد و طبعاً تلاش خواهد کرد در مسائل داخلی کشورمان از جمله در مسائل انتخابات ریاست جمهوری و مسائل اقتصادی تأثیرگذار باشد و ما از این جهت باید کاملاً هوشیارانه عمل کنیم.

وی افزود: آمریکا از این جهت می‌خواهد وارد ۱+۵ بشود اما تلاش دارد که ساختار تحریم‌ها را حفظ کند و از آن سو، ساختار هسته‌ای ما را بشکند که لازم است در مذاکرات هسته‌ای با حفظ خط‌قرمزها پیش برویم.

قالیباف سپس به چالش موجود در انتخابات از جمله به دوگانه‌سازی‌های سیاسی، اجتماعی و اقتصادی اشاره کرد و روشنگری و بصیرت در این موارد را شرط لازم عبور از این مرحله حساس دانست.

وی خاطرنشان کرد: اجماع میان جبهه انقلاب مهمترین مسئله انتخابات است که الحمدلله به آن رسیده‌ایم و باید همه تلاش کنیم که این انسجام و وحدت و همگرایی در همه مراحل ادامه داشته باشد.

رئیس مجلس اضافه کرد: تعدد کاندیداها در جبهه انقلاب، با اجماع و انسجام سازگار نیست و از همه افرادی که خود را در معرض نامزدی قرار داده‌اند برای انسجام بیشتر دعوت می‌کنم. الآن وقت آزمون برای همه و خصوصاً برای خواص جریان انقلابی است. همه تلاش‌ها باید برای منسجم کار کردن انجام بگیرد. ما باید اجماع جریانی را به‌طور کامل حفظ کنیم و این‌که بعضی خود را فراتر از تصمیم جبهه انقلاب اصلح تلقی کنند راه به جایی نمی‌برند.

وی خاطرنشان کرد: الآن وقت آزمون است، اینجا باید برای انقلاب امتحان بدهیم، در عمل ثابت کنیم که پای انقلاب هستیم. الآن زمانی است که کنار هم بایستیم و هم‌افزایی داشته باشیم تا با حفظ انسجام هرچه بیشتر و برنامه‌ریزی بهتر انتخابات را یک پیروزی دیگر برای انقلاب رقم بزنیم و در آینده برای تشکیل یک دولت کارآمد کمک کنیم و ما همه با هم برای موفقیت و پیروزی جریان انقلاب تلاش کنیم.

 

منبع: تسنیم

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...