|
کدخبر: 166809

قول کاندیدای انتخابات ۱۴۰۰ برای رساندن نرخ تورم به صفر

سیدمحمد غرضی داوطلب کاندیداتوری انتخابات ریاست‌جمهوری با انتقاد از عملکرد دولت روحانی می‌گوید که در مدت زمان کوتاهی می‌تواند تورم را صفر کند.

سیاست داخلی قول کاندیدای انتخابات ۱۴۰۰ برای رساندن نرخ تورم به صفر

محمد غرضی در گفتگوی تفصیلی درخصوص برنامه‌هایش از دولتی که می‌خواهد تشکیل دهد سخن می‌گوید.

بخش‌هایی از این گفتگو را در زیر می‌خوانید:

غرضی ادعا کرد در صورتی که به عنوان رییس جمهور انتخاب شود در مدت کوتاهی تورم را به صفر می‌رساند وی در خصوص راهکار این امر گفت: به محض اینکه ارز یک نرخی شود، تورم صفر خواهد شد. ارزی که بازار، دولت، مجلس، شورای نگهبان و بانک مرکزی قبول داشته باشد.

وی در پاسخ به این سوال که مثل ارز ۴۲۰۰ تومانی نشود. گفت: به محض اینکه این کار انجام شود، تمامی رانتخواران فرار خواهند کرد. آیا این از قدرت سیاسی برنمی‌آید؟ چهل و دو سال است که دائم با قدرت سیاسی کلنجار می‌رویم و چالش داریم.

براساس مطالعات تطبیقی، علمی و فنی، ده‌ها نمونه ارز چند نرخی وجود دارد. اگر می‌خواهیم ریشه این موضوع را بخشکانیم باید تبعیض در قوانین را از بین ببریم. یک نفر زمین ارزان می‌دهد. یک نفر گران می‌دهد. یک نفر وام ارزان می‌دهد. یک نفر وام گران می‌دهد. رانتخواری چه شکلی به وجود می‌آید؟ این همه مدیر در زندان هستند. حیف! چه سربازان خوبی بودند که به دام شیطان افتادند. مدیر خیلی خوبی بود، سال‌ها جنگیده بود، اما بیست سال زندانی شد.

 

منبع: تسنیم

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...