|
کدخبر: 165599

روحانی: از مذاکره وین نترسید

روحانی با بیان اینکه چرا از مذاکرات و حرف زدن می‌ترسیم، گفت: ما قدرتمندیم و نباید خودمان را ضعیف بدانیم. از مذاکره وین نترسید.

سیاست داخلی روحانی: از مذاکره وین نترسید

حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور صبح امروز(چهارشنبه) در جلسه هیئت دولت، ضمن تبریک حلول ماه مبارک رمضان،گفت: باید در سراسر کشور احساس کنیم ماه رمضان آمده است نه اینکه کسی در خیابان سیگار بکشد و یا غذا بخورد باید مناسک الهی رعایت شود باید معنویت و برادری را احساس کنیم. این ماهی است که تهیدیدها را نمی شنویم صدا و سیما را می بینیم امنیت است سخن مردم امنیت است و آدم احساس نمی‌کند اینجا چه نوشته است این ماه ماه خوبی هاست.

رئیس جمهور ادامه داد: امروز در کشور ما و بسیاری از کشورهای جهان مردم با مشکلات زیادی رو به رو شدند بعضی ها فکر می کنند چون عید نوروز بوده شیوع بیماری افزایش یافته است البته ترددها و رعایت نکردن ها تاثیر گذار است اما همه دنیا با یک موج شیوع مواجه است الان وقت شعار نیست وقت عمل است. البته بخش بهداشت و درمان ما کار سنگینی بر عهده دارد و ما قدردان آنها هستیم همه مسئولان کشور در سراسر کشور مسئولیت بزرگی دارند ما باید  نشان دهیم به همه اصولی که ما گفته شده کاملا پایبند هستیم.

وی تصریح کرد: همه مسئولان در سراسر کشور مسئولیت بزرگی دارند ما باید همه پروتکل ها را اجرا کنیم. هر وقت مراعات مردم در پروتکل ها به ۸۵ تا ۹۰ درصد افزایش یافته اوضاع آرام شده هر جا اجرای پروتکل ها به ۴۵ تا ۵۰  درصد کاهش یافته اوضاع بر هم ریخته است من به عنوان کسی که مسئولیت دارم و هر روز آمار را بررسی می کنم به این نتیجه رسیدم.

روحانی ادامه داد: اساس کنترل این بیماری به دست خود ماست همه ما مسئول هستیم و هیچ کس نمی تواند از زیر بار مسئولیت فرار کند.

رئیس جمهور گفت: در این مقطع واکسن نقش مهمی را ایفا می کند ممکن است کسی واکسن زده باشد و باز هم مبتلا شود ولی واکسن مصونیت بسیار بالایی از مرگ و میر می دهد. یعنی کسی که واکسن زده است ممکن است مبتلا شود اما جانش حفظ می شود.

هر کس می تواند واکسن وارد کند

وی تاکید کرد: حفظ جان مردم برای ما اولویت دارد. در این شرایط وارد کردن واکسن به عنوان یک وظیفه است هر شرکت خصوصی، بیمارستان و موسسه ای که می تواند از هر کجا واکسن مورد تایید وزارت بهداشت وارد کند می تواند با ارز نیمایی واکسن وارد کند. البته وزارت بهداشت و درمان هم وظیفه دارد و در چارچوب ستاد  کرونا تصویب کرده عمل می کند.

روحانی  اظهار داشت: واکسن آزاد هم بیاورید تا مردم بتوانند استفاده کنند به قیمت معمولی. این کار می تواند به کنترل بیماری کمک کند. البته واکسن های داخلی را تقویت می کنیم.برخی به من می گفتند اجازه ندهید به دنبال سه یا چهار واسکن بروند، دنبال یک واکسن بروند. بررسی کردیم دیدیم تزاحمی ندارد و چیزی نیست که باعث به تاخیر افتادن همدیگر شود.

رئیس جمهور گفت: ممکن است واکسن داخلی تابستان به دست مردم برسد در این مقطع وارد کردن واکسن خارجی وظیفه ماست وزارت بهداشت مسئولیت خودش را دارد شرکت های خصوصی هم می توانند واردات را انجام دهند این یک وظیفه مهم است.

روحانی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه چرا از مذاکرات و حرف زدن می‌ترسیم، گفت: ما قدرتمندیم و نباید خودمان را ضعیف بدانیم. از مذاکره وین نترسید. 

وی تاکید کرد: انتخابات روز بسیار مهمی برای ماست اما هیچ فردی حق ندارد معیشت مردم را برای انتخابات به گروگان بگیرد. بگذارید تحریم‌ها برداشته شود و این به نفع انتخابات است. 

رئیس جمهور گفت: حرف ما روشن است و می‌گوییم آمریکا باید به شرایط ۲۰۱۵ برگردد و به محض آنکه آمریکا تعهداتش را اجرا کرد و دیدیم درست است به تعهاتمان برمی گردیم. 

روحانی با بیان اینکه استفاده از IR۶ و اینکه غنی سازی را به ۶۰ درصد رساندیم پاسخ خباثت های شماست،تصریح کرد: نمی‌توانید در نطنز جنایت کنید و ما ساکت باشیم. ما دو دست شما را یکی با IR۶ و یکی با غنی‌سازی ۶۰ درصد می‌بریم.

وی گفت: مردم بدانند اگر افرادی علیه ملت ما توطئه کردند ما پاسخ خواهیم داد.

منبع: مهر
  • علی ارسالی در

    دنیا وارونه شده کسیکه خودش معیشت مردم را با عدم ترخیص مایحتاج مردم در پشت گمرکات و معطل کردن قرارداد با چین چندین سال به خاطر برجام مزخرف و هزاران ترفند دیگر، گ روگان گرفته است مانند ... از بهداشت حرف میزند در ضمن ما از مذاکره وین نمی ترسیم بلکه این شمائید که از مذاکره نکردن می تر سید چون همه چیز را از دست رفته میبینید م خصوصا انتخابات حتی ظریف ترسید کاندید شود که بگویند چه کردی جواب بده و او هم جواب ی جز فحاشی و بی حیایی کردن ندارد بدهد چن ان گند... ببخشید رونق اقتصادی ایجاد کردی د که ..........

  • علی ارسالی در

    نه‌کسی از مذاکره می ترسد نه ایران ضعیف هست که کاسه گدایی به سوی غرب بدعهد دراز کند با الطاف الهی به کوری چشم دشمنان داخلی و خارجی، ایران پر از شهید احمدی روشنها و حججیهاست از قضا شما هراسان شده اید و برای مذاکره کردن دست و پا گم کرده اید چون همه چیز را از جمله انتخابات را از دست رفته میبینید شما برای احیای برجام تلاش نمی کنید برای احیای خودتان تلاش میکنید. در مقابل آمریکایی که چند ساله ما رو مسخره خودش کرد اگر بخواهیم برد برد بشه چند سال هم ما معطلش میکنیم در ضمن چنان با اعتماد به نفس کاذب میگویید رفع تحریمها که انگار طرف حسابتان آمریکای بدعهد کدخدا نیست و خود خداست عملکرد ۸ ساله آمریکا نشان داد که دقیقا شما باز هم دارید اشتباه میکنید در ضمن لطفا سفسطه نکنید و از قضا خودتان سیاست بازی و سیاهنمایی نکنید هیچکس دستتان را نبسته و جلوخان را نگرفته تا فردا بازم که آمریکا دستتونو تو پوست گردو گذاشت بگین دیدین نگذاشتن خیلی پررویین دست پیش میگیریم که پس نیافتی به جای پشیمانی و خجالت یک متر هم زبان دراز میکنید

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...