|
کدخبر: 192226

این میوه قاتل کرونا است!

در دوران همه گیری کرونا یکی از مسائلی که بر روی آن تاکید زیادی می شود تقویت سیستم ایمنی بدن است. این مهم با تغذیه درست و مصرف منابع غذایی مختلف امکان پذیر خواهد شد.

 یکی از منابع غذایی مهم جهت تقویت سیستم ایمنی بدن میوه ها هستند که یکی از این میوه ها توت فرنگی است.

اما آیا توت فرنگی می تواند از سیستم ایمنی بدن شما پشتیبانی کند؟ شواهد از مطالعات بالینی نشان می دهد که آنها می توانند.

با توجه به همه گیری کرونا ادعاهای گمراه کننده ای در مورد محصولاتی مطرح می شود که نه تنها می توانند سیستم ایمنی بدن را سالم نگه دارند ، بلکه از ابتلای افراد به ویروس نیز جلوگیری کنند.

توت فرنگی به دلیل طعم آن و البته سرشار بودنش از ویتامین c بسیاری مورد اهمیت قرار دارد و اکنون نیز ادعا می شود تاثیری مثبت بر تقویت سیستم ایمنی بدن دارد.

در رابطه با توت فرنگی چیزی که بسیار اهمیت دارد این است که سرشار از ویتامین c است. این ویتامین ضریب اطمینان سیستم ایمنی بدن را بسیار بالا می برد.

بر اساس شواهد بالینی ، در اینجا حقایقی در مورد ویژگی های ایمنی بخش توت فرنگی آمده است:

 افراد جوان و مسن مبتلا به بیماریهای مزمن زمینه ای از جمله بیماری های قلبی ، فشار خون بالا ، سرطان ، اختلالات تنفسی و دیابت زمینه بیشتری برای ابتلا به COVID-19 دارند. توت فرنگی ممکن است پاسخ ایمنی سلول های ایمنی لنفوسیت های T و مونوسیت ها را در افراد چاق که بیشتر در معرض ابتلا به عفونت هستند افزایش دهد.

همچنین توت قرمز به زنده ماندن سلول ها ، رشد و دفاع آنتی اکسیدانی کمک می کند.

نکته بسیار مهم و حائز اهمیت دیگر این است که  توت فرنگی از آسیب رسیدن به  DNA محافظت و در صورت آسیب آن را ترمیم می کند.

یک وعده توت فرنگی دارای ارزش یک روز کامل ویتامین C است و از عملکرد ضدمیکروبی برخوردار است.  

همچنین توت فرنگی به عنوان یک پروبیوتیک عمل می کند و می تواند میکروبیوم روده را به صورت روزانه تغییر دهد.  

در مطالعه ای روی بزرگسالان سالم ، خوردن توت فرنگی برای کوتاه مدت و میان مدت منجر به افزایش قابل توجه آنتی اکسیدان ها ، فولات و ویتامین C در بدن و همچنین بهبود قابل توجه مقاومت گلبول های سفید خون در برابر استرس خارجی شد.

به هر حال این میوه کوچک و دوست داشتنی در دوران کرونایی یکی از چیزهای مفیدی است که می تواند در برنامه غذایی افراد گنجانده و باعث تقویت سیستم ایمنی آنها شود.

منبع: بهداشت نیوز

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...