|
کدخبر: 163319

بهترین زمان استفاده از نخ دندان

زمان استفاده از نخ دندان بهتر است قبل از مسواک زدن و شب‌ها قبل از خواب باشد.

سبک زندگی بهترین زمان استفاده از نخ دندان

کارشناسان می‌گویند برای بهبود سلامت دهان و دندان بهتر است از نخ دندان پیش از مسواک زدن استفاده کنید. با استفاده از نخ دندان پیش از مسواک زدن بهتر می‌توان پلاک‌های مضر انباشته شده در دهان را از بین برد و این کار تأثیر فلوراید درون خمیر دندان را هم بیشتر می‌کند. در واقع با این کار پلاک‌ها و رسوبات میان دندان‌ها شل می‌شود و به این ترتیب می‌توانید با مسواک آنها را پاک کنید.

 انتخاب مناسب

نخ دندان در انواع مختلف نخی، مومی، طعم دار یا بدون طعم و عطری وجود دارد و همه انواع آن به جلوگیری از ایجاد پلاک در دندان‌ها کمک می‎‌کند.نخ دندان مومی برای افرادی که بین دندان‌های خود فاصله دارند، گزینه مناسب تری خواهد بود. اگر لثه‌های حساسی دارید که دایم دچار خون ریزی می‎‌شود، از نخ دندان نرم استفاده کنید. اگر دندان مصنوعی دارید، از نخ دندان سفت و محکم استفاده کنید.

 زمان استفاده

زمان استفاده از نخ دندان بهتر است شب‌ها قبل از خواب باشد. در زمان خواب، ترشح بزاق برای تمیز کردن دندان‌ها و لثه کاهش می‌یابد و باکتری‌ها برای آسیب رساندن به دندان‌ها وقت بیشتری دارند، بنابراین بهتر است هر شب قبل از خواب از مسواک و نخ دندان استفاده و زبان خود را هم تمیز کنید.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر