|
کدخبر: 141930

میوه‌ای که خطر بیماری‌های قلبی را کاهش می‌دهد

مسئول تغذیه معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: مصرف انار خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی، کلسترول بد خون و التهابات کل بدن را کاهش می‌دهد.

انیسه وطن دوست اظهارکرد: انار دارای مقادیری ویتامین c، ویتامین‌های گروه ب نظیر اسیدفولیک و نیاسین و مواد معدنی نظیر فسفر منیزیم روی و پتاسیم است.

وی افزود: انار با دارا بودن حدود ۲۶۰ میلی گرم پتاسیم در هر ۱۰۰ گرم در کاهش فشار خون موثر است و با توجه به خواص آنتی اکسیدانی فراوانی که دارد، دارای اثرات ضد سرطانی می‌باشد.

وطن دوست توضیح داد: اثرات ضد سرطانی انار می‌تواند به پیشگیری و درمان انواع سرطان و همچنین ایجاد لخته در خون کمک کند.

وی اظهارکرد: این میوه معجزه‌آسا قادر به مقابله با باکتری‌های مولد اسهال نظیر گونه‌هایی از شیگلا است، بنابراین به دلیل داشتن خاصیت ضد باکتریایی و فواید آن در درمان اسهال توصیه می‌شود.

وطن دوست یادآورشد: انار اثر ضد باکتریایی در مقابل باکتری‌های ایجاد‌کننده پلاک‌های دندانی داشته که در سلامت دندان و لثه تاثیر بسزایی دارد.

وی با بیان اینکه مصرف انار در حفظ وزن مناسب و کاهش وزن موثر است، عنوان کرد: این میوه مانند آسپرین عمل می‌کند و از بی‌نظمی و اختلال در کار کلیه‌ها می‌کاهد و به طور کلی ادرار آور است.

وی خاطرنشان کرد: انار احتمال پیشرفت و بروز آلزایمر را کاهش می‌دهد، عفونت را برطرف کرده و بهبود بینایی و به جلوگیری از ضعیف شدن چشم کمک می‌کند.

 

منبع: بهداشت نیوز

ارسال نظر