|
کدخبر: 134561

واکسن روسی کرونا توزیع شد

مقامات بهداشتی روسیه این واکسن را روشی موثر برای جلوگیری از شیوع کویید - ۱۹ می‌دانند.

سبک زندگی واکسن روسی کرونا توزیع شد

 الکساندر گینتسبورگ مدیر مرکز گامالیا به عنوان سازنده این واکسن، گفت که واکسیناسیون گسترده می‌تواند طی هفته‌های آینده آغاز شود، واکسن پی فایزر با همکاری مشترک دو شرکت امریکایی آلمانی تهیه شده است.

شرکت فایزر اعلام کرده که واکسن کرونای تولیدی این شرکت تأثیرگذاری بیش از ٩٠ درصد در پیشگیری از کرونا به همراه داشته و این نتیجه بیشتر از حد انتظار بوده است. فایزر یکی از مهم‌ترین شرکت‌های داروسازی دنیاست.

«میخائیل موراشکو» وزیر بهداشت روسیه با بیان اینکه تولیدکنندگان در حال تولید انبوه اسپوتنیک وی هستند، اظهارکرد این واکسن در حال ورود به بازار و توزیع در سایر مناطق روسیه است.

بر اساس آزمایشات انجام شده اسپوتنیک وی روی بیش از ۱۶ هزار داوطلب، اثربخشی و کارایی آن ۹۲ درصد اعلام شده است.

مقامات بهداشتی روسیه این واکسن را روشی موثر برای جلوگیری از شیوع کویید - ۱۹ می‌دانند. الکساندر گینتسبورگ مدیر مرکز گامالیا به عنوان سازنده این واکسن، گفت که واکسیناسیون گسترده می‌تواند طی هفته‌های آینده آغاز شود.

الکساندر گینتسبورگ، رئیس مرکز گامالیا، هم در گفت‌وگو با شیکه تلویزیونی راشا تودی در مقایسه واکسن روسی و واکسن امریکایی پی فایزر گفت: واکسن کرونای امریکایی، باید در دمای پایین تر نگهداری شود و همین مسئله امکان حمل‌ونقل آن را دشوارتر می‌کند. پیشتر کارشناسان بلومبرگ هم نظر مشابهی در خصوص واکسن پی فایزر ارائه کرده بودند.

وی همچنین تاکید کرد واکسن روسی کرونا مطمئن عمل کرده و برای مدت طولانی در بدن ایمنی ایجاد می‌کند.

به گفته گینتسبورگ دمای لازم برای نگهداری واکسن پی فایزر بین ۷۵تا ۸۰ درجه زیر صفر است در حالی که دمای لازم نگهداری واکسن اسپوتنیک وی منفی ۱۸ درجه است.

منبع: ۵۵ آنلاین

ارسال نظر