|
کدخبر: 175921

قیمت مسکن به شدت ریخت / روند کاهشی ادامه دارد

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: قیمت مسکن در حال حاضر در برخی مناطق تهران بین ۱۵ تا ۲۰ درصد کاهش یافته است.

راه و مسکن قیمت مسکن به شدت ریخت / روند کاهشی ادامه دارد

محمود محمود زاده معاون مسکن و ساختمان در گفت و گویی، با بیان اینکه پالایش تعداد واحد‌های خالی از سکنه در کشور انجام شده است، گفت: شناسایی واحد‌های خالی از سکنه در کشور به صورت کامل صورت گرفته و در حال حاضر هم اثرات بسیار موثری در حوزه مسکن داشته به طوری که آمار و اطلاعات حاکی از بهبود وضعیت این بازار است.

او ادامه داد: آمار‌های میدانی دستگاه‌های درگیر حاکی از آن است که عرضه مسکن در دو ماه گذشته نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۵ درصد افزایش داشته که این خود نشان دهنده اثر مثبت در بحث شناسایی واحد‌های خالی از سکنه است.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه موضوع سامانه املاک و اسکان یک موضوع کاملا جدی و زیربنایی است که از طریق دستگاه‌های مختلف دنبال می‌شود؛ گفت: هرسال با انجام اقدامات موثرتر و برنامه ریزی دقیق‌تر در حوزه سامانه املاک و اسکان شاهد گسترده‌تر شدن ابعاد این سامانه در کشور خواهیم شد که نتیجه آن بهبود وضعیت بازار مسکن و انجام برنامه‌ریزی دقیق‌تر برای کنترل عرضه و تقاضا در این بازار خواهد بود.

محمود زاده توضیح داد: قیمت مسکن در حال حاضر براساس آمار‌های رسمی صادر شده کاهش ۳ تا ۴ درصدی داشته است، ولی آنچه در بازار مسکن رخ داده و همچنین آمار‌های اعلام شده در برخی مناطق تهران حاکی از آن است که قیمت‌ها بین ۱۵ تا ۲۰ درصد کاهش یافته است.

او ادامه داد: با استفاده از سیاست‌هایی که در سال جدید به کار گرفته‌ایم؛ امیدواریم شاهد تداوم چشمگیر کاهش قیمت‌ها و ایجاد ثبات قابل قبولی در حوزه مسکن باشیم.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه وزارت راه و شهرسازی به صورت فصلی آمار و اطلاعات املاک در شهر‌های مختلف را بر روی سایت بارگذاری می‌کند، افزود: آمار و اطلاعات مسکن تا اسفند ماه سال ۹۹ به زودی بر روی سایت وزارت راه و شهرسازی قرار می‌گیرد.

محمود زاده توضیح داد: پیش از این مقرر شده بود که به صورت ماهانه آمار و اطلاعات قیمت‌ها در شهر‌های مختلف ارائه شود، اما با توجه به آنکه تعداد خرید و فروش مسکن در شهر‌های مختلف به صورت منطقی و علمی امکان پذیر‌تر و به واقعیت نزدیک‌تر است؛ بنابراین آمار و اطلاعات در شهر‌های مختلف به صورت فصلی در سامانه قرار می‌گیرد.

او اظهار کرد: آمار و اطلاعاتی که خانوار‌ها در سامانه املاک و اسکان قرار می‌دهند به صورت همزمان با همکاری دستگاه‌های مختلف از جمله سازمان ثبت اسناد و املاک پالایش آن‌ها انجام می‌شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی در پایان گفت: خوشبختانه استقبال متقاضیان برای قرار دادن اطلاعات خود در سامانه افزایش یافته و امیدواریم در چند روز باقی مانده افرادی که تاکنون اطلاعات خود را قرار نداده‌اند  هرچه زودتر اطلاعات خود را در سامانه املاک و اسکان بارگذاری کنند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
 • رک گو ارسالی در

  تو دنبال چی هستی ؟ داری میری پی کاررت دو لتتون تموم شد خوشبختانه

 • ناشناس ارسالی در

  امروز قیمت میلگرد افزایش یافت و به 15 هز ار رسید.

 • ناشناس ارسالی در

  درود بر شما مسئولین و بویژه وزیر لایق و شایسته وزارت مسکن

 • ناشناس ارسالی در

  اگه مسکن ی درصد ارزون بشه شما میگید۲۰درص د.کدوم طرح؟؟همش شعار همش شعار

 • محسن یاوری کیا ارسالی در

  لعنت خدا بر تو منافق بی حیای دروغ گو

 • ناشناس ارسالی در

  دقیقا کجا ریخت چرا ما نمیبینیم از گرونی پروانه تا گرونی مصالح دقیقا کجا ریخته

 • بهروز ارسالی در

  با حلوا حلوا گفتن دهن کسی شیرین نمیشه حا لا هی بگو به شدت کاهش یافت ولی مصالح به شدت افزایش می یابند فعلا با درگیر کردن م الک ومستاجر با این قانون عجیبتون مالکین قراردادهای فروش زیر قیمت صوری مینویسن که مستاجرشون رو که حاضر به تخلیه نیست تخلی ه کنند

 • صالحیپس ارسالی در

  اونی که ریخت آبروی مردم بود از دروغ گرون ی اختلاس دزدی ووووووو پس دروغ نگین

 • رضا ارسالی در

  این طرح خیلی عالی است برای کاهش قیمت مسکن اما اولا چرا تا به حال اجرا نشد و بعدشم با این طرح سامانه املاک باید جوری باشد تا رضایت همه مالکان و مردم جلب گردد و با جریمه مالیاتی و ترساندن مردم در این یک مورد کار بسیار غلط و اشتباهی است

 • ناشناس ارسالی در

  مهندس محمودزاده پیشونید زخمی شده سیاهه ا زبالارفتن مسکن یاپایین اومدن چراازاول شر وع دولت امیدیان کاررو نکردید

 • مستاجر ارسالی در

  آخه عقل کل مگر چند درصد مردم توان خرید مسکن را دارند ۸۰ درصد مردم توان خرید مسکن را ندارند میخواد بشه متری ۱۰۰میلیون تومان بدرک
  چیزی که خریدار ن دا ره هر چقدر میخواهد گران شود بشود

 • ناشناس ارسالی در

  اونی که ریخت چیز دیگه ای بود نه قیمت مسک ن

 • مهران ارسالی در

  قیمت وسیله ای ۱۰۰۰ درصد گرون می شه بعد ۱ ۵ درصد کاهش پیدا می کنه اونوقت می شه ریز ش؟؟؟؟؟؟
  الان آپارتمان از متری ۳۰ ت ومن برسه به ۲۵ چه تفاوتی به حال کارگر و کارمند داره؟؟؟؟ در هر صورت قدرت خرید ند اره

 • آرش ارسالی در

  کثیف تر از شما مسئولینه بی لیاقت وجود ندارد.
  از بالا تا پایینتون خیانت و دروغ و کثافت کاری هست ، به اسم دین چه بر سر این ملت و ممکلت آوردید .
  امیدوارم ملت ایران روزی به این درک برسن که شما مسئولین نه تنها لایق رای دادن نیستین بلکه سزاوار محاکمه و خورد شدن زیر پای ملت هستین .
  امیدوارم بزودی شاهدش باشیم

 • محمد ارسالی در

  واقعا با چه رویی اعلام میکنید که قیمت مسکن به شددددت ارزان شد 300 درصد این دو سالی گران شده مرد حساب مگه شما تو این کشور زندگی نمی کنید

 • aaaaa ارسالی در

  شما و دولت کثیف تون کاری با مردم کردید که مردم خرید خونه واسشون آرزو شد... اجاره بها ورهن سر به فلک کشیده... تف بر شما لعنت بر شما شما باید اعدام بشید

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...