|
کدخبر: 113903

وام ودیعه مستاجران کی پرداخت می شود؟

مهلت ثبت‌نام طرح وام ودیعه مستاجران به پایان رسیده و آمارها می‌گویند، دومیلیون و ۲۰۰هزار تقاضا برای دریافت این وام ثبت شده است.

راه و مسکن وام ودیعه مستاجران کی پرداخت می شود؟

پیش از این در طرح مسکن ملی حذف ۵۰درصد متقاضیان پس از پالایش و بررسی مدارک سابقه داشته است و این بار هم با توجه به اینکه بخشی از شرایط نامشخص بود، امکان دارد بخش قابل توجهی از متقاضیان کنار گذاشته شوند. در نهایت گفته شده حدود یک میلیون نفر می‌توانند وام بگیرند که این عدد نشان می‌دهد، شانس زیادی برای دریافت وام ودیعه مسکن وجود دارد.

پیش از این مسئولان وزارت راه اعلام کرده بودند، به حدود یک میلیون نفر وام مسکن که نام دیگر آن تسهیلات مرابحه کالا و خدمات است، پرداخت خواهد شد چون منابع مالی تخصیص پیدا کرده برای این طرح حدود ۲۰هزار میلیارد تومان است.

مستاجران مشمول این وام قرار است در تهران ۵۰میلیون تومان، درکلان‌شهرها ۳۰میلیون تومان و در شهرهای کوچک ۱۵میلیون تومان دریافت کنند که چون سود این وام ۱۳ درصد است، دریافت‌کنندگان وام در تهران ماهانه ۵۴۰هزار تومان، در کلان‌شهرها ۳۲۰هزار تومان و در سایر شهرها ۱۶۰هزار تومان اقساط پرداخت خواهند کرد.

تازه‌ترین خبر پیش‌بینی زمان پرداخت وام است. معاون وزیر راه و شهرسازی دیروز از پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن تا ۲۰ مرداد خبر داد و اضافه کرد، شرایط پرداخت این تسهیلات توسط شورای فقهی بانک مرکزی در همین بازه زمانی اعلام می‌شود.

به گفته محمود محمودزاده، برای اینکه بفهمیم چه تعداد پرداختی خواهیم داشت، باید اول مشخص شود متقاضیان کدام شهرها ثبت‌نام بیشتری داشته‌اند چرا که به ازای هر تسهیلات ۵۰ میلیون تومانی سه تسهیلات ۱۵ میلیون تومانی پرداخت می‌شود. پس باید بررسی و پالایش بیشتر شود و مشخص باشد چه تعداد از متقاضیان در کدام یک از شهرها این تسهیلات را دریافت می‌کنند.

محمودزاده می‌گوید پالایش متقاضیان وام ودیعه از ۱۱ مرداد آغاز شده و تا قبل از ۲۰ مرداد به پایان می‌رسد. سپس واجدین شرایط به سیستم بانکی برای دریافت وام ودیعه مسکن معرفی می‌شوند.

این مقام مسئول می‌گوید پیشنهاد بانک مرکزی و مصوبه شورای فقهی بر این است که تسهیلات واگذار شود اما در نهایت بعد از یک سال، اصل تسهیلات به بانک بازگردانده شود.

در حال حاضر منتظر هستیم جزئیات بسته حمایتی از سوی بانک مرکزی به وزارتخانه اعلام شود اما حدس می‌زنیم اصل موضوع که در اختیار قرار دادن تسهیلات به مستاجران است، به قوت خود باقی بماند. به گفته او مجری بررسی صلاحیت و معرفی مستاجران وزارت راه و شهرسازی است اما نوع تسهیلات و شیوه پرداخت و نحوه بازگرداندن آن، موضوعی است که بانک مرکزی در خصوص آن تصمیم‌گیری خواهد کرد. متقاضیان باید منتظر نظر بانک مرکزی باشند تا با اطلاع‌رسانی که از سوی وزارت راه و شهرسازی متعاقبا اعلام می‌شود، نسبت به دریافت این نوع از تسهیلات اقدام کنند.

 

 

منبع: تجارت نیوز
 • شهباز ارسالی در

  با سلام وقتی که صاحب خانه ها پول پیش قبول نمی کنند وام مستاجری به چه کاری می آید صاحب خانی من ماهی یک میلیون می‌خواهد که را اضافه کند و من حقوق بیکاری میگیرم با تشکر

 • شهباز ارسالی در

  وقتی صاحبخانه‌ها گل.پول.پیش قبول نمیکند وام مستاجرین .به.چه.دردی.میخورد. مسئولین عزیز یک راه حل اساسی فکر کنید با تشکر.

 • مرادی ارسالی در

  یعنی پول رو به حساب مستاجرمیریزند؟یاموجر

 • اکبر ارسالی در

  دیگه کی قرار بدین فقط این پول بدین مارو صاحب خونه انداخته بیرون پس چی شد لقمه دور سر خودتون مابدبخت بیچاره ها ..میچرخونید

 • حسین زندی ارسالی در

  سلام به ما گفتند پبامک بزنید هیچ خبری هم نشد بعدشم تمام صاحبخانه ها اجاره میخواهند پول پیش به چه درد میخوره

 • ناشناس ارسالی در

  رضایی این چه کمکی است دولت به مستاجران میکند از او طرف پول دست صاحبخانه باشد مستاجر بدبخت قسط پرداخت کند مطمئن باش که صاحب خانه کرایه هم میخواهد کارگر بدبخت چکار کند شما را به خدا فکر اساسی کنید به حال مردم

ارسال نظر