|
کدخبر: 197544

نحوه گرفتن وام خودرو

خرید کالا یا خدمات توسط تسهیلات مالی روشی کاملاً کاربردی در سرتاسر دنیاست. دریافت پول برای انجام یک پروژه اعم از خرید خودرو، مسکن و یا حتی راه‌اندازی یک کسب‌وکار و سپس بازگرداندن آن، نه‌فقط ایرادی ندارد بلکه بسیاری از شرکت‌های بزرگ و سرشناس نیز از همین سازوکار برای ادامه کار خود بهره می‌گیرند.

خودرو نحوه گرفتن وام خودرو

با توجه به نرخ تورم در کشور، همواره نرخ سود و بهره نیز بالا است؛ یعنی حتی اگر قصد دریافت وام خرید ماشین را داشته باشید، نه‌فقط این عدد برای شما چندان دندان‌گیر نیست بلکه باید چیزی حدود ۱۵ درصد بیشتر از مبلغ دریافتی را هم بازپس دهید.

از سوی دیگر با توجه به تجربیات تلخ گذشته اعتماد به شرکت‌های لیزینگ هم کاری پر از استرس و تنش است. فارغ از این، مبلغ دریافتی ارتباطی به هزینه کارشناسی خودرو ندارد؛ به‌عبارت‌دیگر وامی که از لیزینگ دریافت می‌کند تضمین‌دهنده سلامت فنی و ظاهری خودروی خریداری‌شده نیست.

اگر فکر می‌کنید به آخر خط رسیده‌اید و دیگر چاره‌ای برایتان باقی نماینده همین الان توصیه می‌کنیم سری به سایت mashinchi بزنید تا با خبر خوبی در زمینه وام دریافت خودرو با مبلغ بالا شما را خوشحال کنیم.

پیش از هر چیز وقتی از شرکت‌های خودروساز یا لیزینگ به شکل اقساطی خودرو می‌خرید، سند خودروی شما در رهن این شرکت‌ها قرار می‌گیرد تا اقساط خود را به‌طور کامل پرداخت کنید. این مهم‌ترین فرق گرفتن وام خودرو از بانک با چنین شرکت‌هایی است. در وام گرفتن از بانک‌ها، سند خودرو در رهن بانک قرار نمی‌گیرد و فقط شما برای گرفتن این وام باید به دنبال چند ضامن معتبر با گواهی کسر از حقوق، چک و سفته باشید.

وقتی ضامن‌ها را پیدا کردید، بانک به شما وام می‌دهد تا اتومبیل موردنظرتان را بخرید و سندش را بلافاصله به نام خود کنید؛ اما در تسهیلات شرکت‌های خودروساز و لیزینگ، بعد از در اختیار گرفتن خودرو نمی‌توانید آن را بفروشید و به نام دیگران سند بزنید. درحالی‌که این شرایط در زمینه وام خودروی بانک‌ها برای شما فراهم است که بعد از خرید، اتومبیلتان را بفروشید.

 قطعاً هر وامی شرایط خاص خودش را دارد که شامل سقف تسهیلات، سود در نظر گرفته شده و سقف تعداد اقساط است. در این جدول می‌توانید شرایط بانک‌های مختلف را با یکدیگر مقایسه کنید.

نکته بسیار مهم درباره وام خودرو این است که وام بانک‌ها برای خرید خودروهای خارجی وارداتی اختصاص داده نمی‌شود. شما با این وام فقط می‌توانید برای خرید خودروهایی که ساخت یا مونتاژ داخل کشور باشند اقدام کنید. البته عملاً پایین بودن میزان تسهیلاتی که بانک‌ها به خرید خودرو اختصاص می‌دهند، کمکی برای خرید اتومبیل‌های لوکس خارجی نمی‌کند.

یک راه شیرین!

همان‌طور که مشاهده شد خرید خودرو با وام متعارف بانک عملاً راه به جایی نمی‌برد. واقعیت این است که ۱۵ میلیون تومان هرگز عدد قابل قبولی در این بازار نیست؛ اما خبر خوب این است که ماشینچی وام خودرو را با شرایط آسان و مبالغ بالاتر فراهم کرده است. مجموعه ماشینچی وام خرید خودرو تا ۵۰ درصد ارزش خودرو و تا سقف ۵۰۰ میلیون تومان را تنها با معرفی یک ضامن پرداخت می‌کند. این در حالی است که پرداخت وام تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان بدون ضامن خواهد بود. مدت بازپرداخت وام خرید خودرو بدون ضامن می‌تواند ۶، ۱۲، ۲۴ و ۳۶ ماهه باشد و پرداخت اقساط در دوره‌های یک‌ماهه تا سه‌ماهه امکان‌پذیر است. مشتریان می‌توانند خودروی موردنظر خود را از میان خودروهای تولید داخل و یا مونتاژ داخل پلاک شده، جدیدتر از سال ۹۳ و زیر ۱۰۰ هزار کیلومتر کارکرد، برای معرفی و اخذ تأیید کارشناسی قیمت خودرو این مجموعه سفارش دهند.

مراحل دریافت وام خودرو ماشینچی

دریافت وام خرید خودرو از ماشینچی طی مراحل زیر انجام می‌شود.

۱. اعتبارسنجی اولیه به‌صورت آنلاین و تنها با ورود شماره موبایل و کد ملی جهت بررسی و احراز صلاحیت وام‌گیرنده و ضامن انجام می‌شود. برای وام زیر ۱۰۰ میلیون تومان نیاز به معرفی ضامن نیست. شماره موبایل متقاضی با کد ملی باید مطابقت داشته باشند.

۲. بارگذاری تصویر مدارک هویتی شامل کارت ملی، شناسنامه، مدرک احراز سکونت، ثبت‌نام سامانه ثنا، آخرین گردش سه‌ماهه حساب بانکی. (ارائه اصل مدارک بارگذاری شده در مرحله آخر و مراجعه حضوری)

۳. پس از تأیید مدارک توسط کارشناسان ماشینچی به‌منظور معامله امن خودرو و بررسی وضعیت اعتباری متقاضی، میزان وام مجاز دریافتی خرید خودرو محاسبه شده و در پروفایل کاربری ماشینچی به اطلاع متقاضی خواهد رسید.

۴. انتخاب خودرو براساس میزان وام تعلق‌گرفته توسط متقاضی؛ خودروی انتخابی باید در مدت ۱۰ روز و از میان خودروهای داخلی یا مونتاژ داخل با کارکرد زیر ۱۰۰ هزار کیلومتر و تولید سال ۹۳ به بعد باشد. خودروی معرفی‌شده توسط متقاضی به‌منظور اطمینان از صحت حقوقی و سلامت فنی در ماشینچی در مدت‌زمان ۱۵۰ دقیقه به‌صورت حضوری و توسط کارشناس خودرو در محل بررسی شده و در صورت تأیید کارشناسان، آماده خرید خواهد بود.

۵. کلیه مدارک خودرو به نام خریدار صادر خواهد شد. خودروی کارشناسی شده پس از تأیید توسط کارشناسان، تعویض پلاک شده و هم‌زمان با تنظیم سند رسمی با فروشنده تسویه‌حساب نقدی می‌شود.

نویسنده: رپورتاژ

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...