|
کدخبر: 168937

ریزش قیمت خودرو / تقاضا برای خرید این محصولات به صفر رسید

رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو اظهار داشت: قیمت خودرو نسبت به دو هفته گذشته با کاهش مواجه شده و تقریبا مشابه قیمت‌های قبل از عید است.

خودرو ریزش قیمت خودرو / تقاضا برای خرید این محصولات به صفر رسید

سعید موتمنی در مورد وضعیت بازار خودرو اظهار کرد: با کاهش قیمت ارز بازارهای مختلف مانند بازار سرمایه و خودرو آرام شده است. قیمت خودرو نسبت به دو هفته گذشته با کاهش مواجه شده و تقریبا مشابه قیمت‌های قبل از عید است و به تدریج ریزش دارد.

وی افزود: البته بازار رسمی تعطیل است، در مورد بازار غیررسمی هم به علت تقویت ارزش ریال و کاهش قیمت دلار، خریداری در بازار وجود ندارد. حتی اگر کسی نیاز داشته باشد هم خرید انجام نمی‌دهد. مشتری زمانی برای خرید مراجعه می‌کند قیمت‌ها ثابت بماند، نوسانات اجازه نمی‌دهد که بازار روند طبیعی داشته باشد.

وی با اشاره به قیمت روز خودرو گفت: پژو ۲۰۶ که دو هفته پیش حدود ۲۰۷ تا ۲۰۸ میلیون تومان بود الان ۱۹۸ تا ۲۰۰ میلیون تومان رسیده است. سمند از ۱۹۴ میلیون تومان به ۱۸۵ تا ۱۸۶ میلیون تومان و قیمت پراید از ۱۲۵ میلیون تومان به ۱۰۶ تا ۱۰۷ میلیون تومان است. البته پراید دیگر تولید نمی‌شود و هر چه در بازار هست مربوط به قبل از سال ۹۸ است. تیبا هاچ بک که تا ۱۴۰ میلیون هم قیمت‌گذاری می‌شد، ۱۳۲ تا ۱۳۳ میلیون تومان هم فروخته می‌شود.

رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو در ادامه اضافه کرد: البته این قیمت‌ها تقریبی است. احتمالا خریداران با قیمت کمتری خریداری کنند چراکه که در وضعیت فعلی که خریدار وجود ندارد ممکن است کسانی که از مجرای ثبت نام خودرو خریده‌اند و می‌خواهند بفروشند با قیمت کمتری خودروی خود را به فروش برسانند.

موتمنی همچنین بیان کرد: در چند ماه آینده افزایش قیمتی نخواهیم داشت. کاهش قیمت هم به عرضه بستگی دارد. برای مثال سایپا در هفته گذشته عرضه خوبی داشته است و هر میزان عرضه افزایش یابد، اختلاف قیمت کارخانه با بازار کمتر می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: با کاهش نرخ ارز، تقاضای کاذب کاهش و تقاضای مصرفی در بازار می‌ماند. اگر تقاضای کاذب وجود نداشته باشد و عرضه بیشتر شود، قیمت خودرو عقب‌نشینی می‌کند.

این کارشناس بازار خودرو در پاسخ به سوالی در مورد اثر کاهش احتمالی نرخ ارز بر بازار خودرو گفت: زمانی که نوسانات ارز وجود داشت افراد به علت اینکه پول خود را به کالا تبدیل کنند خودرو می‌خریدند این افراد ماه‌ها است از بازار خارج شده‌اند و سرمایه‌گذاری فقط در خرید از کارخانه انجام می‌شود.

وی افزود: فاصله قیمت کارخانه و بازار در سال‌های قبل حدود ۵ تا ۱۵ درصد بود اما الان به ۶۰ تا ۷۰ درصد رسیده است. علت این شرایط عرضه کم و تقاضای کاذب بود. اگر عرضه به اندازه کافی باشد و تقاضا به قصد سود وجود نداشته باشد، فاصله قیمت کاهش می‌یابد و خریداران با قیمت عادلانه از بازار خودرو تهیه می‌کنند.

موتمنی در مورد بازار خودروهای خارجی اظهار کرد: در مورد خودروهای خارجی هم رکود کامل در بازار است و تقاضا حدودا نزدیک به صفر است.

منبع: ایلنا
 • ناشناس ارسالی در

  خودرهای ایرانی اینقدر بی ارزش هستند در مقابل قیمتشان

 • حسین ارسالی در

  دست بردارید خدا لعنت کنه شما را . گناه ا ون موتور سواری که قادر نیسن یه ماشین 50 میلیونی برای خانودش بخره و بچه هاشو با م وتور تو گرما و سرما جابجا میکنه چیه . خد ا نسلتون ریشه کن کنه

 • ناشناس ارسالی در

  خاک بر سر سیستمهای ناپایدار

 • حسين ارسالی در

  کو ارزون شده

 • حتی علم کدخدا ارسالی در

  کسی که برای ارزش جسم خود معنی قائل باشه باج پرداخت نمیکنه.

 • ایرانی ارسالی در

  اینقدر قیمت لگن هاتون بالا رفته که برابر بنز و تویوتا شده . خدا وکیلی کجاش این ق در ارزش داره ؟ کشته های درون جاده به خاط ر عدم ایمنی این لگن ها و یا ...

 • عباس ارسالی در

  ما منتظر خودروهای لوکس در گمرکیم نه این آشغال پاره ها که انگار خر سوار شدی نه ما شین هر چیزی خارجیش خوبه ایرانی اگه درس م یخوند یا تلاشی میکرد امروز باید صد برابر عرب ها ماشین داشت و خودرو های لاکچری می ساخت نه لاکچریش بشه ۲۰۶ و پارس که از سال ۱۳۸۰ تا حالا تنها تغییرش پلاستیکای رو ص ندلیش باشه و سلام

 • حمید ارسالی در

  ماشین ایرانی فقط ازیه موتور بهتره. ولا ب رید دست بزنید روی گلگیر یه ماشین صدای ا هنش گوش کنیدحلب پنج کیلویی اهنش کلفتره ب ااین حال بازم دارن مسخرمون. میکنن میگن ق یمت یه پارس 120تومن ولی دست ینفرم نمیدن بنظر من همه متوج شدن دوروز بعدازعید بازا ر پرماشین 1400بود. بیایید یه هشتگ بزنیم دولت باید ی فکری برای مردم بااین دوتا کا رخانه مسخره برداره

 • ناشناس ارسالی در

  والا ماهم یه پژو مدل۹۳ داریم چقدرهم خرجش می کنیم ولی متاسفانه بااین قیمتها نمی تونیم ماشینمونو عوض کنیم بنظر تون مشکل کجاست ؟شایدما خیلی فقیریم

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...