|
کدخبر: 156195

پیش بینی قیمت خودرو در روزهای پایانی سال

یک کارشناس بازار خودرو درباره تغییرات قیمت خودرو با نزدیک شدن به شب عید توضیحاتی داد.

خودرو پیش بینی قیمت خودرو در روزهای پایانی سال

قربد زاوه کارشناس بازار خودرو، در خصوص قیمت خودرو‌ها در شب عید، گفت: بازار خودرو در کل تحت تاثیر عوامل سیاسی است و سیاست به هر طرف برود این بازار هم به همان طرف می رود. با توجه به اینکه قیمت ها اکنون به یک ثبات نسبی رسیده اند، بعید است که شاهد افزایش قیمت زیاد باشیم چرا که تقاضا هم در بازار متعادل است.

این کارشناس صنعت خودرو با بیان اینکه آینده توافقات سیاسی گنگ و ممکن است قیمت خودرو‌ افزایش یابد، گفت: گفته شده که بازار خودرو دست سیاسیون است و اگر توافق های سیاسی بد پیش رود ممکن است شاهد افزایش قیمت باشیم اما افزایش قیمت خودرو مثل شش ماه قبل نخواهد بود.

او با تاکید بر اینکه تقاضا برای خودروی ایرانی بیشتر از خودروهای خارجی شده است، گفت: در آستانه شب عید هستیم و مردم علاقه مند به خرید خودرو هستند اما بیشترین تقاضا برای خودروهای ایران است؛ خودرو‌های چینی کمی دچار نوسان قیمت شده‌اند و کسانی در بازار خودرو حضور دارند که به خودرو نیاز دارند.

این کارشناس صنعت خودرو ادامه داد: همچنان بعضی شرکت‌ها شرایط فروش اقساطی دارند و در بازه پنج ‌ساله خودروهایشان را می‌فروشند. اصولا تقاضای شب عید برای خودرو بیشتر از ماه‌های دیگر است و در اسفندماه قیمت خودرو گاهی ۲ و ۳ برابر ماه‌های دیگر رشد می‌کند.

زاوه با تاکید بر اینکه امسال با توجه به شیوع کرونا، بازار خودرو نسبت به سال‌های پیش تب و تاب چندانی ندارد، گفت: امسال شاهد افزایش قیمت در بازار خودرو بودیم که بیشتر مربوط به افزایش تقاضا است.

این کارشناس بازار خودرو گفت: حجم معاملات و خرید خودرو بسیار پایین است و با توجه به تورم وحشتناک و کاهش قدرت خرید مردم این امر طبیعی است. زمانی که خودرو گران شود، اما تقاضایی برای آن نباشد، خود به خود قیمت ها کاهش می‌یابد.

 

منبع: منیبان
  • ناشناس ارسالی در

    مرغکیلویی۳۱۷۰۰پرتغال ۱۸ نخود۳۵‌پسته۲۱۰ و بادام هندی ۳۷۰ گوشت ۱۳۸ پدرخانواده هنرکن دفقط مایحاج زندگی مهیاکندخودروومسکن دیگر کسی نمیتواندبخرد

ارسال نظر