|
کدخبر: 155441

۵ خودرو دست ساز گران قیمت جهان + تصاویر

بازار خودرو‌های دست‌ساز بازاری عجیب و جذاب است؛ از آنجا که هزینه و وقت زیادی صرف ساخت خودرو‌های دست ساز می‌شود با قیمت‌هایی عجیب به فروش می‌رسند.

خودرو ۵ خودرو دست ساز گران قیمت جهان + تصاویر

خودروی ۱۹۶۳ فراری گران‌ترین خودرو دست ساز دنیا است که ارزش آن ۷۰ میلیو دلار براورد شده است؛ صفر تا صد این خودرو تنها ۶.۱ ثانیه به طول می‌انجامد.

این خودرو تاکنون در دست عده زیادی دست به‌دست شده است و در میان صاحبان آن می‌توان به رالف لورن یک طراح مد و میلیاردر اهل ایالات متحده امریکا و یا نیک میسن از اعضای بنیان‌گذار و نوازندهٔ درامز گروه پراگرسیو راک پینک فلوید اشاره کرد.

بوگاتی1

دومین گران‌ترین خودروی دست ساز دنیا بوگاتی لاویتور نویر است که با اختلاف زیاد از خودرو فراری در جایگاه دوم قرار گرفته است؛ نرخ این خودرو ۱۸ میلیون و ۷۰۰ هزار دلار تخمین زده شده است؛ این خودرو دارای پوسته‌ای از فیبر کربن است و قدرت موتور آن هزار و ۵۰۰ اسب بخار است و حداکثر سرعت آن ۴۲۰ کیلومتر در ساعت است. گفتنی است که این خودرو در سال ۲۰۱۹ به بازر عرضه شد و از آن زمان تاکنون هیچ خودروسازی نتوانسته است جایگزین آن را به بازار عرضه کند.

بوگاتی2

خودرو پاگانی به نام زوندا پارچتا با قیمتی بالغ بر ۱۷ میلیون و۶۰۰ هزار دلار سومین گران قیمت‌ترین خودرو دست ساز دنیا است؛ بدنه این خودرو از کربن ساخته شده است و بلندترین قسمت این خودرو تنها ۰.۵ متر ارتفاع دارد و تنها سه نسخه از آن ساخته شده است و صفر تا صد آن تنها ۳.۵ ثانیه زمان می‌برد.

بوگاتی3

بوگاتی سنتودیچی چهارمین خودرودست ساز گران نرخ این فهرست است که نرخ آن ۹ میلیون دلار براورد شده است؛ این خودرو در سال ۲۰۲۱ به بازار آمده و تنها ده عدد از آن ساخته شده است. قدرت موتور این خودرو هزار و ۵۷۷ اسب بخار براورد شده است و می‌توان گفت این خودرو سریعترین بوگاتی است که درحال‌حاضر در جاده‌ها است.

بوگاتی4

حال که تاکنون دوبار نام کمپانی بوگاتی در این فهرست ذکر شده است گفتنی است که بوگاتی یک شرکت خودروسازی فرانسوی است که در سال ۱۹۰۹ توسط یک صنعت‌گر نابغه ایتالیایی به نام اتوره بوگاتی به منظور تولید خودرو‌های سفارشی در مولشایم، فرانسه تأسیس شد.

پنجمین خودرو گران نرخ این فهرست نیز به شرکت بوگاتی تعلق دارد؛ خودروی بوگاتی دیوو با قیمتی بالغ بر ۶ میلیون دلار در این جایگاه قرار گرفته است. این خودرو نیز محصول سال ۲۰۲۱ است که تنها ۴۰ عدد از آن ساخته شده است، قدرت موتور آن هزار و ۵۰۰ اسب بخار است و حداکثر سرعت آن ۳۶۰ کیلومتر بر ساعت است.

بوگاتی5

منبع: خبر آنلاین

ارسال نظر