|
کدخبر: 151643

ایران خودرو ۲۰ دستگاه اتوبوس آمبولانس می سازد

مقیمی گفت: داخلی‌سازی و تامین آمبولانس از طریق ایران‌خودرو دیزل صرفه‌جویی ارزی قابل توجهی به دنبال خواهد داشت؛ واردات هر دستگاه آمبولانس تیپ A حدود ۴۵ هزار دلار ارزبری دارد.

خودرو ایران خودرو ۲۰ دستگاه اتوبوس آمبولانس می سازد

قرارداد تولید و عرضه ۲۰ دستگاه اتوبوس آمبولانس میان ایران‌خودرو دیزل و دانشگاه علوم پزشکی اراک امضا شد و تفاهمنامه تامین و نوسازی آمبولانس‌های ون با تکیه بر منابع داخلی نیز به امضای ایران خودرو و سازمان اورژانس کشور رسید.

در مراسم انعقاد این قرارداد و تفاهمنامه که در سازمان اورژانس کشور انجام شد، مدیرعامل گروه صنعتی ایران‌خودرو ضمن تاکید بر اجرای زودتر از موعد قرارداد، از آمادگی برای تجهیز اتوبوس‌های اورژانس خبر داد و گفت: برای تامین و نوسازی ناوگان ون برای اورژانس نیز آمادگی کامل داریم تا در دهه مبارک فجر، تفاهمنامه به قرارداد اجرایی تبدیل شده و برنامه‌ریزی تولید ون آمبولانس در دستور کار قرار گیرد.

فرشاد مقیمی با بیان این‌که ایران‌خودرو ‌دیزل در یک سال اخیر تحولات مهمی را تجربه کرده، اظهار کرد: سهم بازار این شرکت در یک سال اخیر ۹۵ درصد رشد کرده و با احیای خط تولید اتوبوس پس از ۹ سال توقف و ارائه محصول و خدمات زودتر از موعد، اعتماد مشتریان را جلب کرده است.

مقیمی با اشاره به آمادگی تولید و تجهیز بیمارستان سیار، ادامه داد: در شرایط بحرانی با اقدامی جهادی، ۶۳ دستگاه آمبولانس را در اختیار ناوگان اورژانس کشور قرار داده‌ایم و فعالیت‌هایمان در این حوزه را با نگاه ساخت داخل و ارائه خدمت به مردم دنبال می‌کنیم.

وی تصریح کرد: داخلی‌سازی و تامین آمبولانس از طریق ایران‌خودرو دیزل صرفه‌جویی ارزی قابل توجهی به دنبال خواهد داشت؛ واردات هر دستگاه آمبولانس تیپ A حدود ۴۵ هزار دلار ارزبری دارد.

رئیس سازمان اورژانس کشور نیز در این مراسم، اظهار کرد: قرارداد تولید ۲۰ دستگاه اتوبوس آمبولانس امروز بین دانشگاه علوم پزشکی اراک و شرکت ایران خودرو دیزل منعقد شد و امیدواریم با تامین سایر نیازها مانند بیمارستان‌های سیار، سی‌تی‌اسکن و اتاق عمل برای مناطق کم برخوردار و یا بحران زده، با همکاری ایران خودرو دیزل، امکان ارائه خدمت بهتر و مدیریت بحران را فراهم کنیم.

پیرحسین کولیوند، افزود: قرارداد برای تولید آمبولانس نیز برای نخستین بار در کشور صورت می‌گیرد که اتکا به توانمندی داخلی، سبب خواهد شد تا محتاج کشورهای خارجی نباشیم.

گفتنی است، بر اساس قرارداد منعقد شده، ایران‌خودرو دیزل سال آینده، ۲۰ دستگاه اتوبوس آمبولانس را تولید کرده و در اختیار سازمان اورژانس کشور قرار خواهد داد. این

قرارداد به امضای مدیرعامل ایران خودرو دیزل و رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک رسید. تفاهمنامه تامین و نوسازی ون اورژانس نیز به امضای مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو و رئیس سازمان اورژانس کشور رسید.

منبع: ایکو پرس

ارسال نظر