|
کدخبر: 150586

پرفروش ترین خودروساز دنیا معرفی شد

گروه خودروسازی تویوتا در فروش خودرو سال گذشته از غول خودروسازی یعنی فولکس واگن پیشی گرفت.

خودرو پرفروش ترین خودروساز دنیا معرفی شد

گروه خودروسازی تویوتا با فروش ۹ میلیون و ۵۲۸ هزار دستگاه در سال ۲۰۲۰، پرفروش‌ترین خودروساز جهان شد و این جایگاه را پس از پنج سال مجدد به‌دست آورد.

گروه خودروسازی تویوتا در فروش خودرو سال گذشته از غول خودروسازی یعنی فولکس واگن پیشی گرفت.

تویوتا برای نخستین بار در پنج سال گذشته جایگاه پر فروش‌ترین خودروساز جهان را از آن خود کرد. زیرا از زمان شیوع بیماری کرونا بیشترین درخواست برای خرید خودرو توسط این خودروساز بوده که سبب مغلوب شدن رقیب آلمانی خود یعنی فولکس واگن شده است.

تویوتا امروز اعلام کرد که فروش جهانی در کل گروه تولیداتش ۱۱.۳ درصد کاهش یافته و براین اساس فروش ۹ میلیون و ۵۲۸ هزار دستگاه در سال ۲۰۲۰ را تجربه کرده است. این درحالی است که فولکس واگن در سال ۲۰۲۰ حدود ۹ میلیون و ۳۰۵ هزار دستگاه خودرو فروخته است.

شیوع کرونا سبب کاهش فروش خودروها درپی مراجعه مشتریان به نمایشگاه‌ها شده و این مسئله منجربه افت تولید و توقف خطوط خودروسازان در سراسر جهان شده است.

با این تفاسیر، تویوتا شرایط بهتری نسبت به سایر خودروسازان در سراسر جهان داشته و بازار فروش مناسبی در امریکا و آسیا در سال گذشته برای آن فراهم شد.

سخنگو تویوتا اعلام کرد که تمرکز این خودروساز روی رتبه‌بندی نیست، بلکه تمرکز روی ارائه خدمت به مشتریان دارد.

باتوجه به اینکه فروش خودرو در چین روبه افزایش است، تولیدکنندگانی مانند تویوتا و فولکس واگن و... در تلاش هستند تا تولید محصولات الکتریکی را براساس افزایش تقاضا، توسعه دهند. تویوتا بیان کرده که فروش خودروهای الکتریکی در سال گذشته به ۲۳ درصد افزایش که در قیاس با سال ۲۰۱۹ سه درصد رشد را تجربه کرده است.

منبع: بازار

ارسال نظر