|
کدخبر: 150526

قیمت لوازم یدکی خودرو به شدت کاهش یافت

عضو هیات مدیره و سخنگوی اتحادیه لوازم‌یدکی خودرو و ماشین‌آلات تهران گفت: قیمت انواع قطعات و لوازم‌یدکی اتومبیل در یک ماه گذشته کاهش متوسط ۲۰ درصدی داشته است.

خودرو قیمت لوازم یدکی خودرو به شدت کاهش یافت

سید مهدی کاظمی، عضو هیات مدیره و سخنگوی اتحادیه لوازم‌یدکی خودرو و ماشین‌آلات تهران امروز (چهارشنبه) افزود: دلایل اصلی این کاهش، افت نرخ ارز و همکاری بسیار خوب گمرک در سرعت بخشیدن به ترخیص قطعات و لوازم‌یدکی باقی مانده در گمرکات است.

این مقام صنفی بیان کرد: بیشترین کاهش قیمت‌ها مربوط به قطعات اساسی و پرمصرف خودروهای داخلی از جمله تسمه تایم، لنت ترمز، دیسک و صفحه کلاچ، قطعات برقی، سوزن انژکتور و غیره است.

وی ادامه‌داد: علاوه بر آن، کاهش مسافرت‌ها ناشی از محدودیت‌های کرونایی سبب شده تا فعالان این صنف و تعمیرکاران خودرو با رکود در کسب‌وکارشان مواجه باشند و ضمن فراوانی انواع لوازم یدکی و قطعه در بازار، در بسیاری موارد با دستمزدها و سودهای پایین‌تری به ارائه خدمات بپردازند.

کاظمی در عین حال تاکیدکرد: وضعیت کنونی از نظر تامین و فراوانی قطعه، خوب اما شکننده است و اگر قیمت ارز دوباره در مسیر افزایشی قرار گرفته یا محدودیت‌هایی بر ثبت سفارش‌ها اعمال شود، دوباره به وضعیت ناپایدار چند ماه قبل بازخواهیم گشت.

وی گفت: قطعات و لوازم‌یدکی خودروهای چینی، حتی از خودروهای ایرانی در بازار فراوان‌تر است، زیرا از یک طرف فعالان این کشور به دور از تحریم‌ها با تاجران و تولیدکنندگان ایرانی همکاری دارند و از طرف دیگر، تعدد کارخانجات و تامین‌کنندگان چینی سبب شده تا در کمترین زمان ممکن قطعات و لوازم‌یدکی به کشور برسد.

منبع: ایرنا
  • سعید ارسالی در

    اقا چرا به مردم دروغ میگویید. یک مخزن کو چک کاتالیست پراید شده یک میلیون وسیصد.شر م اوره

  • # ارسالی در

    چرت نگو
    بیرون رفتن اخه قیمت رو بب ینین

ارسال نظر