|
کدخبر: 148544

رزم حسینی: سیاست وزارت صمت رقابتی کردن بازار خودرو است

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: برنامه وزارت صمت برای افزایش ۵۰درصدی ظرفیت تولید خودروسازی‌ها در ۶ماهه دوم سال جاری به خوبی در حال پیش‌روی است و وزارت صمت برنامه دارد بازار خودرو را رقابتی کند.

خودرو رزم حسینی: سیاست وزارت صمت رقابتی کردن بازار خودرو است

مراسم رونمایی از اولین خانواده موتور سه‌استوانه ایران خودرو امروز باحضور وزرای صمت، نفت و همچنین معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت از محیط زیست و رییس سازمان استاندارد برگزار شد.

وزیر صمت در این مراسم گفت: امروز صنایع خودروسازی ایران بالغ بر ۸۰هزارمیلیارد گردش مالی دارند و ۲.۵درصد GDP را به خود اختصاص داده است.

وی افزود: تقاضای بالا در بازار داخل و نسبتا انحصاری بودن آن، برای خودروسازان ما فرصتی است برای اینکه محصولات خود را تنوع و کیفیت را بهبود بخشند.

به گفته رزم حسینی انتظار می‌رود خودروسازان در جهت کاهش هزینه‌های سربار و کیفیت و رضایتمندی مردم بکوشند.

وزیر صنعت ادامه داد: طرحی در چندماه گذشته توسط کمیته خودرویی وزارت صمت برای افزایش ۵۰درصدی تولید در ۶ماهه دوم سال تصویب شد که فکر میکنم این اتفاق به خوبی دارد پیش می‌رود.

سیاست وزارت صمت رقابتی کردن صنعت خودرو در بازار داخل است و من فکر میکنم با این تولید ملی این موتور جدید بقیه خودروسازان هم میتوانند در ساخت آن مشارکت داشته و به کاهش ارزبری کمک کنند.

 

منبع: اقتصاد آنلاین

ارسال نظر