|
کدخبر: 145702

عرضه خودرو در بورس مشکل را حل می کند

سلیمانی گفت: عرضه خودرو در بورس کالا راهکار این مشکل است و در این صورت خودروساز فقط مجاز خواهد بود، محصولش را از طریق بورس عرضه کند که باعث کشف قیمت واقعی در بورس می‌شود.

خودرو عرضه خودرو در بورس مشکل را حل می کند

یک کارشناس بازار خودرو با بیان اینکه فرمول جدید شورای رقابت برای قیمت‌گذاری خودرو باعث توزیع رانت می‌شود، گفت: با این دستورالعمل، اختلاف نرخ کارخانه و بازار همچنان ادامه خواهد داشت.

رسول سلیمانی در یک برنامه خبری اظهارکرد: در فرمول جدید شورای رقابت برای قیمت‌گذاری خودرو، توزیع رانت وجود دارد، رانتی که نصیب مصرف‌کننده واقعی نمی‌شود.

وی با بیان اینکه طبق دستورالعمل جدید شورای رقابت ۴۵ درصد خودروهای تولیدی در کشور با قیمتی نزدیک به حاشیه بازار فروخته خواهند شد، افزود: با این وجود، اختلاف نرخ بین بازار و کارخانه باز هم حفظ خواهد شد و این موضوع هم در خودروهای لوکس و هم در خودروهای پرتیراژ ادامه می‌یابد.

سلیمانی در عین حال تصریح کرد: حاشیه قیمت‌ها در بازار خودرو افزایش نمی‌یابد، زیرا به قدرت خرید مردم وابسته است، اما نرخ جدید کارخانه قدری کمتر از نرخ بازار خواهد بود.

وی در مورد راهکار مدیریت بازار خودرو نیز گفت: عرضه خودرو در بورس کالا راهکار این مشکل است و در این صورت خودروساز فقط مجاز خواهد بود، محصولش را از طریق بورس عرضه کند که باعث کشف نرخ واقعی در بورس می‌شود و از قیمت‌سازی توسط واسطه‌ها جلوگیری خواهد شد.

این کارشناس بازار خودرو ادامه داد: بورس کالا مخالفتی با اصل موضوع عرضه خودرو ندارد، اما نگران است که دخالت‌هایی در عرضه خودرو در بورس صورت گیرد.

منبع: فارس

ارسال نظر