|
کدخبر: 145449

بازار خودرو آرام گرفت

کاشانی گفت: قیمت‌ها در بازار به قیمت‌های قبل از این هیجانات یعنی حدود ۸ روز پیش بازگشته است و به عنوان مثال پراید که طی هفته گذشته ۱۰۳ تا ۱۰۴ میلیون تومان شده بود، امروز دوباره ۱۰۰ میلیون تومان شد.

خودرو بازار خودرو آرام گرفت

نایب رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودروی تهران گفت: بعد از مصوبه شورای رقابت بازار دچار هیجان شد و قیمت‌ها ۵ تا ۱۰ میلیون گران شد اما طی دو روز گذشته روال دوباره به حالت قبل بازگشت.

نهم دی ماه شورای رقابت مصوبه‌ای را مبنی بر استفاده از فرمول جدید قیمت‌گذاری برای ۱۸ خودرو ارائه کرد؛ بر اساس مصوبه شورای رقابت برای قیمت‌گذاری این ۱۸ خودرو در صورتی که افزایش ۵۰ درصدی تولید اتفاق بیفتد، مؤلفه تورم بخشی از فرمول حذف و به جای آن نرخ بازار جایگزین خواهد شد.

انتشار همین خبر کافی بود تا بازار خودروی کشور دچار آشفتگی شود، به طوری که طی هفته گذشته شاهد رشد نرخ بیشتر خودروها در بازار بودیم؛ به عنوان نمونه نرخ پراید که ۱۰۰ میلیون تومان بود بعد از این مصوبه به ۱۰۳ میلیون تومان و تیبا ۲ نیز که بین ۱۲۰ تا ۱۲۲ میلیون تومان نرخ داشت، به ۱۲۴ میلیون تومان افزایش یافته بود.

نعمت الله کاشانی نسب نایب رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودروی تهران در مورد وضعیت کنونی بازار خودرو، اظهارکرد: پس از انتشار مصاحبه رئیس شورای رقابت و اظهارات وزیر صمت در مورد نرخ خودرو، بازار هفته گذشته دچار تب و تاب شد و قیمت‌ها بین ۵ تا ۱۰ میلیون تومان افزایش یافت.

وی افزود: با وجود اینکه خریدار به بازار آمده بود اما فروشندگان به امید افزایش قیمت‌ها خودرو نمی‌فروختند. به دلیل تفسیرهای غلط فروشندگان تصور می‌کردند نرخ خودرو تا ۷۰ درصد افزایش می‌یابد از این رو از فروش امتناع می‌کردند.

کاشانی نسب ادامه داد: یک جو روانی طی هفته گذشته در بازار به وجود آمده بود و معاملات را هیجانی کرده بود. اما از اواخر هفته گذشته و ابتدای این هفته اوضاع در بازار خودرو به روال قبل بازگشته است.

نایب رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودروی تهران گفت: نکته جالب اینکه هم اکنون فروشندگان به دنبال خریدار هستند، اما مردم فقط در بازار قیمت‌ها را می‌پرسند و اقدام به خرید نمی‌کنند. در واقع روال خرید و فروش نیز همچون ماه‌های گذشته قفل است.

وی افزود: قیمت‌ها در بازار به قیمت‌های قبل از این هیجانات یعنی حدود ۸ روز پیش بازگشته است و به عنوان مثال پراید که طی هفته گذشته ۱۰۳ تا ۱۰۴ میلیون تومان شده بود، امروز دوباره ۱۰۰ میلیون تومان شد.

کاشانی نسب در مورد چشم‌انداز قیمت‌ها نیز تصریح کرد: درحال‌حاضر بازار خودروی کشور قابل پیش‌بینی نیست و این موضوع به نرخ ارز بسیار وابسته است. همین ثبات قیمت‌ها که حدود یک ماه است به وجود آمده نیز به دلیل ثبات نرخ دلار است. باید منتظر ماند و دید طی روزهای آینده چه اتفاقی می‌افتد.

  • خسته!!!! ارسالی در

    وقتی مردم باهم اتحاد داشته باشن همین میش ه که دیدید..شورای رقابت وهفت جد وابادشون هم که بیاد نمیتونن حریف مردم باشن..مردم فقط به ماشین نخریدن ادامه بدن تا قیمتها پائینتر بیاد..

ارسال نظر