|
کدخبر: 143375

بازار خودرو در آستانه تحولی عظیم

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن با اشاره به نهایی شدن طرح تحول در صنعت و بازار خودرو در کمیته صنعت این کمیسیون گفت: محور اصلی این طرح عرضه خودرو در بورس است و اگر خودرو در بورس عرضه نشود، جرم تلقی شده و مجازات آن تعیین می‌شود.

خودرو بازار خودرو در آستانه تحولی عظیم

حجت اله فیروزی از نهایی شدن طرح «تحول در صنعت و بازار خودرو» در کمیته صنعت کمیسیون صنایع و معادن خبر داد و گفت: براساس برنامه‌ریزی‌های انجام گرفته بررسی جزئیات این طرح هفته آینده در دستورکار کمیسیون صنایع و معادن قرار خواهد گرفت.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی افزود: محور اصلی طرح «تحول در صنعت و بازار خودرو» عرضه خودرو در بورس است و اگر خودرو در بورس عرضه نشود، جرم تلقی شده و مجازات آن نیز براساس تبصره (۱) ماده ۱۸ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز تعیین می‌شود.

وی کیفی‌سازی، متعادل کردن قیمت و داخلی سازی خودرو را از محورهای این طرح برشمرد و اضافه کرد: یکی از بندهای طرح مذکور درباره واردات خودرو و شرایط آن است که با تحقق این مهم بازار از انحصار شرکت‌های خودروسازی خارج شده و وارد فضای رقابتی می‌شود.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم همچنین برخی خبرها مبنی بر اینکه کمیسیون صنایع و معادن در طرح «تحول در صنعت و بازار خودرو» واردات خودرو را به انحصار خودروسازان درآورده، تکذیب کرد و ادامه داد: در بند مربوط به واردات خودرو ذیل طرح مذکور واردات نه تنها در انحصار خودروسازان نیست بلکه هر فردی که بتواند خودرو صادر کند، امکان واردات خودرو دارد.

، سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به سایر راهکارها برای واردات خودرو، اضافه کرد: افراد حقیقی غیردولتی که نفت خریداری و آن را صادر و به فروش برسانند، می‌توانند از محل ارز آن، خودرو به کشور وارد کنند و همچنین اشخاصی که ارز در بیرون از کشور داشته و تعهدی نسبت به بازپرداخت آن به دولت ندارند، می‌توانند از محل آن خودرو به کشور وارد کنند.

 

منبع: خانه ملت
 • بینام ارسالی در

  آرزو به دل موندیم یک بار اینها از تحول در طراحی وتولید خودرو حرف بزنند .

 • ناشناس ارسالی در

  اینجور زرنگ بازیها که یک طرف داستان در ا بهام است نه تنها مشکی رو حل نمیکند بلکه چند تا مشل هم اضافه میکند، کسی که خودرو وارد میکند بیشتر از قیمت ماشین باید تعرف ه و مالیات بپردازد و تازه باید به قیمتی که خودشون میگن بفروشد و دم خیلی از بانده ا رو باید ببیند و درصد بدهد، سرمایه اش ر و میشه و سر فرصت بعنوان سلطان خودرو باید حساب پس بده، با این شرایط کی حاضر به ری سک 99 درصدی میشه

 • هالو ارسالی در

  من با این طرح که هر صادر کننده خودرو میت ونه وارد کننده باشد مخالفم چون مش اکبر ف ردا خرش صادر میکند و پراید داخلی را وارد میکند .

 • ناشناس ارسالی در

  تاخودروزیرصدمیلیونی کم مصرف کم درسطح انب وه درداخل برای اقشارضعیف وپایین دست جامع ه تولیدنشودخودرواصطلاحاکارمندی بابنزین ل یتری ۳ هزارتومان ودیسک وصفحه کلاج بالای یک میلیون تومان ولنت بالی ۱۵۰ هزارتومان مصرف کننده واقعی تن به خریدنمیدهدشمابفرم اییدتویوتا۲۱۱۸ بجای ۴میلیارد۸۰۰ میلیون ش ده چنددرصدخودروبالای ۱۰۰ میلیون سوارمی ش وند

ارسال نظر