|
کدخبر: 142908

تارا با چه قیمتی به بازار عرضه می شود؟

محصول جدید ایران خودرو یعنی تارا این روزها به خبرساز ترین خودروی بازار تبدیل شده است و از هم‌اکنون گمانه‌زنی‌های مختلفی در خصوص قیمت نهایی این خودرو در جریان است.

خودرو تارا با چه قیمتی به بازار عرضه می شود؟

ایران خودرو تارا به همراه سایپا شاهین جدیدترین محصولات در نظر گرفته شده برای بازار خودرو کشور هستند، محصولاتی که اسم جدید بر پیشانی آن‌ها خورده است ولی به نظر نمی‌رسد با خودروهایی واقعا جدید روبرو باشیم.

در حالی‌که برخی رسانه‌ها اعلام قیمتی بیش از نیم میلیارد را برای تارا محتمل می‌دانستند، نایب رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو اعتقاد دارد قیمت نهایی تارا در حدود ۳۰۰ میلیون تومان تعیین خواهد شد و این خودرو در یک رده بالاتر از سایپا شاهین قرار خواهد گرفت.

اسد کرمی اعتقاد دارد قیمت سایپا شاهین در بازار آزاد حدود ۲۶۰ میلیون تومان خواهد بود و از این رو برای ایران خودرو تارا رقمی در حدود ۳۰۰ میلیون تومان به عنوان قیمت اعلام خواهد شد. این اظهارات در حالی صورت می‌گیرد که مطابق گزارش‌های بدست آمده از سطح بازار، قیمت دنا پلاس ساده حدود ۲۷۵ میلیون تومان، دنا پلاس توربوشارژر دنده‌ای ۳۱۵ میلیون تومان و دنا پلاس توربوشارژر اتوماتیک حدود ۴۲۵ میلیون تومان است. بنابراین چگونه تارا که لوکس‌ترین و جدیدترین محصول ایران خودرو است می‌تواند ۳۰۰ میلیون تومان قیمت داشته باشد؟

مطابق اعلام ایران خودرو، انتظار می‌رود تولید انبوه ایران خودرو تارا از اواخر سال جاری آغاز شود دیگر کارشناس خودرو یعنی فرید زاوه تخمین دقیق‌تری از قیمت تارا ارائه کرده است. وی اعتقاد دارد قیمت نسخه دنده‌ای تارا حدود ۴۰۰ الی ۵۰۰ میلیون تومان و قیمت نسخه اتوماتیک این خودرو حدود ۷۰۰ الی ۸۰۰ میلیون تومان تعیین خواهد شد.

 

منبع: اقتصاد آنلاین
  • ناشناس ارسالی در

    ل

  • ناشناس ارسالی در

    تارا من فکر میکنم در واقع مطمعنم که با قیمت ۶۰۰ میلیون تومان اماتا را دستی در بازار عرضه میشو

ارسال نظر