|
کدخبر: 140923

زمزمه‌های کاهش قیمت تیبا، پژو و دنا در هفته‌های آینده

کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند با عرضه ۴۰ هزار خودرو به بازار، قیمت خودروهای پرتیراژی مثل تیبا، پژو و دنا در هفته‌های آینده با کاهش محسوسی روبه‌رو می‌شود.

خودرو زمزمه‌های کاهش قیمت تیبا، پژو و دنا در هفته‌های آینده

با اینکه در چند روز گذشته نسبت به هفته‌های قبل قیمت خودرو با افزایش روبه‌روست، اما گفته می‌شود این افزایش قیمت خیلی ثبات ندارد و دوباره قیمت خودرو در مسیر کاهشی قرار می‌گیرد. البته عرضه ۴۰ هزار خودرو از طرف خودروسازان هم در این ریزش قیمتها بی‌تاثیر نیست و به اعتقاد فعالان بازار خودرو این تعداد خودرو می‌تواند باعث کاهش قیمت خودروهای پرطرفداری مثل، تیبا، پژو و دنا شود.

سعید موتمنی رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران در این باره می‌گوید: « با آغاز به کار مجدد بازار در یک هفته اخیر، تغییرات چندانی در قیمت‌ها مشاهده نشد، اما در هر صورت قیمت‌ها با شیب بسیار ملایم، مسیر کاهشی خود را ادامه می‌دهد. ریزش قیمت‌ها که از نیمه دوم آبان ماه نسبت به اوایل آبان ماه به میزان ۳۰ درصد آغاز شد؛ ثابت مانده است. به عبارتی در خودروهای داخلی و همچنین مونتاژی‌ها همچنان همان ۳۰ درصد کاهش باقی مانده است. »

تا دو سه ماه دیگر افزایش قیمت نداریم

طبق پیش‌بینی موتمنی در هفته‌های پیش‌رو (تا آخر آذرماه) قیمت خودروها دوباره با ریزش همراه است. او در ادامه به ایسنا می‌گوید: « عرضه از سوی خودروسازان بیشتر شده و وعده داده شده که تا آخر ماه جاری، ۴۰ خودرو وارد بازار شود. بنابراین در بازاری که خریدار کم و فروشنده زیاد است، قیمت‌ها ریزش خواهد داشت و تا احتمالا تا دو الی سه ماه آینده دیگر افزایش قیمت در بازار خودرو نخواهیم داشت.

همچنین خودروسازان از تجاری شدن بیش از ۱۰۰ هزار دستگاه خودروی دیگر تا پایان سال خبر می‌دهند، بنابراین با افزایش عرضه از سوی خودروسازان و آغاز کاهش قیمت‌ها، دلالان و واسطه‌ها نیز که پیش‌تر به قصد سرمایه‌گذاری در این بازار ورود کرده بودند، خودروهای خود را عرضه می‌کنند و با وجود فراوانی عرضه آن هم در بازار کم تقاضا، قیمت‌ها بیشتر افت خواهد کرد.»

منبع: کاماپرس
  • اون ارسالی در

    خالق هستی این جماعت ملعون حرامزاده رو مایه عذاب و خفت ایرانی لعنت شده قرار داد . یادت نره هیچ افتخاری تو ایرانی بودنت نیست وقتی اون الاق پتروشیمی دار محصولشو به قیمت دلار صادر می‌کنه نه به ریال .

ارسال نظر