|
کدخبر: 126025

معاملات در بازار خودرو قفل شد!

روند صعودی قیمت‌ها در بازار سکه و ارز باعث شده تا هیچ کس حاضر به خرید خودرو آنهم با قیمت‌های نجومی نباشد.

خودرو معاملات در بازار خودرو قفل شد!

بازار امروز خرید و فروش خودرو همچنان معاملات قفل بوده و همه به نوعی منتظر تعیین تکلیف قیمت‌ها هستند. البته با روند صعودی قیمت‌ها در بازار سکه و ارز هیچ کس حاضر به خرید خودرو آنهم با قیمت‌های نجومی نیست. علاوه بر این قرار بود خودروسازان با ارائه طرح‌های مختلف فروش بازار را به سمت آرامش هدایت کرده و مدیریت تقاضا را انجام دهند اما متأسفانه فعلا یک طرح فروش فوری محصولات ایران خودرو و یک طرح پیش فروش تعدادی از محصولات سایپا اجرایی شده است.

امروز نرخ انواع خودروها به صورت سلیقه‌ای در آگهی‌ها و توسط دلالان اعلام می‌شود به نحوی که اختلاف قیمت‌ها برای محصولات وارداتی از یک آگهی به آگهی دیگر ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیون تومان متفاوت است. در محصولات داخلی هم اختلاف قیمت‌ها در آگهی‌ها از ۱۰ تا ۲۰ میلیون تومان است. در این شرایط مصرف‌کننده در بازار سرگردان بوده و نمی‌داند کدام نرخ منطقی و کدام نرخ صوری است.

جالب اینجاست قرار بود نظارت کافی در بازار خرید و فروش خودرو انجام شده و فضا برای دلال بازی‌ها نا امن شود اما متأسفانه خواب واحد نظارتی در بیشتر بازارها از جمله خودرو عاملی شده تا معاملات متوقف شده و این حقوق مصرف‌کنندگان است که مورد تضییع قرار می‌گیرد.

مشاهدات بازار خرید و فروش خودرو نشان می‌دهد قیمت‌ها در انواع خودروها غیر منطقی بوده و همین امر باعث شده تا عملاً نه کسی حاضر به خرید خودرو باشد و نه کسی بخواهد خودروی خود را بفروشد.

 

منبع: تسنیم

ارسال نظر