|
کدخبر: 173150

واکسن کرونا در خوزستان تمام شد!

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز از پایان موجودی واکسن کرونا در استان خوزستان خبر داد.

جامعه واکسن کرونا در خوزستان تمام شد!

 

دکتر فرهاد ابول‌نژادیان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور با اشاره به اتمام موجودی واکسن در خوزستان، گفت: وزارت بهداشت اعلام کرده است که یک محموله واکسن دیشب وارد کشور شده و یک محموله نیز امشب وارد کشور می‌شود و احتمالا فردا یا پس فردا به ما واکسن داده می‌شود.

ابول‌نژادیان با اشاره به روند مراحل واکسیناسیون کرونا در استان خوزستان، اظهار کرد: درحال‌حاضر بعد از گذراندن فاز اول واکسیناسیون که شامل گروه‌های پرسنل بهداشت و درمان، بیماران خاص، ساکنان سرای سالمندان و جانبازان بالای ۵٠ درصد بودند، وارد فاز دوم واکسیناسیون شده‌ایم.

وی افزود: در استان خوزستان تاکنون ٧۴ درصد گروه سنی ٨٠ سال به بالا، ۶٧ درصد افراد بین ٧۵ تا ٨٠ سال و ٣۶ درصد افراد ٧٠ تا ٧۵ سال واکسینه شده‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با اشاره به اتمام موجودی واکسن کرونا در استان خوزستان بیان کرد: دو روز است که موجودی واکسن در استان خوزستان به صفر رسیده است؛ وزارت بهداشت‌ اعلام کرده است که یک محموله واکسن دیشب وارد کشور شده و یک محموله نیز امشب وارد کشور می‌شود و احتمالا فردا یا پس فردا به ما واکسن داده می‌شود.

ابول‌نژادیان ادامه داد: به محض رسیدن واکسن به استان خوزستان، واکسیناسیون افراد بالای ٧٠ سال را ادامه خواهیم داد و امیدوارم با مقدار واکسنی که دریافت می‌کنیم بتوانیم افراد کمتر از ٧٠ سال را نیز واکسینه کنیم.

وی با اشاره به کنترل کشتی‌های ورودی به بنادر خوزستان بیان کرد: از خدمه همه کشتی‌هایی که وارد پنج بندر استان خوزستان می‌شوند، تست گرفته می‌شود. به عنوان مثال در بندر امام (ره) که بزرگ‌ترین بندر خوزستان است، همه کشتی‌ها را در خور موسی نگه می‌داریم و همکاران ما در ۴۰ مایلی ساحل و با رعایت تمام پروتکل‌ها، تست انجام می‌دهند و تا زمانی که کشتی به لنگرگاه برسد جواب تست‌ها آماده می‌شود. همه کشتی‌ها رصد و از خدمه آنها تست گرفته می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: حدود ١٠ روز پیش یک کشتی از برزیل وارد استان خوزستان شده بود و همکاران ما تست انجام دادند و دو مورد تست مثبت در خدمه این کشتی برزیلی داشتیم.

وی در پایان تصریح کرد: در حل حاضر کل خدمه این کشتی کاملا قرنطینه هستند و بار کشتی نیز توسط ماشین‌آلات تخلیه شده است. تمام خدمه کشتی که حدود ٢۵ نفر هستند درون کشتی در قرنطینه هستند و اجازه خروج به آنها داده نشده است

 

منبع: رکنا

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...