|
کدخبر: 170677

پیش بینی وضع هوا برای ۳ روز آینده

کارشناس هواشناسی گفت: طی سه روز آینده در بسیاری از مناطق کشور، افزایش ابر، رگبار باران و وزش باد شدید موقتی پیش بینی می‌شود.

جامعه پیش بینی وضع هوا برای ۳ روز آینده

صادق ضیائیان کارشناس هواشناسی با بیان اینکه در سه روز آینده در استان‌های خراسان شمالی، سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل و دامنه‌های جنوبی البرز، افزایش ابر، رگبار باران و گاهی وزش باد شدید موقتی پیش‌بینی می‌شود گفت: در استان‌های زنجان، قزوین ، البرز و تهران به ویژه در اوایل شب افزایش ابر، رگبار باران همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقتی پیش بینی می‌شود.

او ادامه داد: در مناطق کوهستانی و مستعد صاعقه و بارش تگرگ دور از انتظار نیست.

ضیائیان یادآور شد: روز شنبه بارش در دامنه‌ها و ارتفاعات البرز و سواحل دریای خزر و شمال شرق کشور خواهد بود همچنین در شمال خراسان رضوی و خراسان شمالی هم شدت خواهد داشت.

این کارشناس هواشناسی توضیح داد: روز یکشنبه در نوار شرقی کشور مناطقی از اصفهان، شمال و غرب و دامنه‌های جنوبی البرز واقع در زنجان، قزوین و البرز و همچنین در غرب سواحل دریای خزر استان‌های همدان ، مرکزی و قم به ویژه در ساعات بعد از ظهر رگبار باران پیش‌بینی می‌شود.

او یادآور شد: از امروز تا فردا کاهش محسوس دما در سواحل غربی دریای خزر خواهیم داشت و دریای خزر نیز مواج است.

ضیائیان همچنین درباره آب و هوای استان تهران گفت: آسمان تهران فردا ابری است و بعد از ظهر افزایش ابر رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی می شود. بیشترین دمای تهران ۲۶ و کمترین آن ۱۶ درجه خواهد بود.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...