|
کدخبر: 143303

محدودیت‌های کرونا تا کی ادامه دارد؟

حریرچی گفت: محدودیت‌های کرونایی با توجه به میزان بستری‌های کرونا در شهرها تغییر می‌کند و تا پایان کرونا ادامه دارد.

جامعه محدودیت‌های کرونا تا کی ادامه دارد؟

ایرج حریرچی، معاون کل وزارت بهداشت، با اشاره به دستاوردهای محدودیت‌های کرونایی اعمال شده و همکاری مردم اظهار کرد: با انجام اقدامات خوب و همکاری مناسب دستگاه‌های مختلف در زمینه مقابله با بیماری کرونا به دستاوردهای بزرگی دست پیدا کرده‌ایم.

او با اشاره به اینکه ما از مردم درخواست داریم که در زمینه رعایت دستورالعمل‌ها و بهداشت فردی همکاری بیشتری با وزارت بهداشت داشته باشند، بیان کرد: درحال‌حاضر محدودیت‌های اعمال شده بر اساس مصوبات ستاد ملی کروناست و این محدودیت‌ها بنا بر گفته رئیس‌جمهوری تا پایان کرونا با ما خواهد بود.

حریرچی افزود: درحال‌حاضر افزایش یا کاهش محدودیت‌ها بستگی به وضعیت شهرها از لحاظ میزان بستری‌های ناشی از کرونا دارد و اگر مردم دستورالعمل‌ها را به طور دقیق رعایت کنند، وضعیت شهرهای نارنجی به زرد تبدیل خواهد شد و محدودیت‌ها تغییر خواهد کرد و اگر میزان بستری‌ها افزایش پیدا کند شهرنارنجی به قرمز تبدیل خواهد شد و به طور خودکار محدودیت‌ها افزایش پیدا می‌کند.

معاون کل وزارت بهداشت گفت: از بیماران غیر کرونایی درخواست داریم که مراجعه خود را به پزشکان و مراکز درمانی را به تاخیر نیندازند تا مشکلی برای بیماران زمینه‌ای مانند مبتلایان به سرطان، فشار خون و دیابت ایجاد نشود.

او تاکید کرد: در مراکز بهداشتی و حتی بیمارستان‌های دولتی، محل تردد بیماران عادی و مراجعه‌کنندگان به مراکز درمانی با بیماران کرونایی جدا شده است و افراد بدون هیچ دغدغه‌ای به پزشک مراجعه کنند.

منبع: مشرق

ارسال نظر