|
کدخبر: 318435

گام جدید کشتیرانی برای حمایت از صادرات به روسیه

اولین محموله صادراتی مرکبات ایران، در راستای برنامه‌های حمایتی گروه کشتیرانی از صادرات کالاهای ایرانی به روسیه، از طریق بندر سالیانکا به مراکز مصرف این کشور ارسال شد.

به گزارش روابط عمومی گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، با اتمام مراحل طراحی و ساخت کریدور سرد در بندر ایرانی سالیانکا که با سرمایه گذاری گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران انجام گرفته است، امکان بازرسی، نمونه برداری، انجام آزمایشات برای ترخیص گمرکی و انتقال کالاهای فاسد شدنی کانتینرهای یخچالی به کامیون های یخچال دار در فضای بهداشتی و دمای کنترل شده تحت نظارت سازمان های بهداشت روسیه فراهم شد.

کشتیرانی

این قابلیت در تمامی بنادر خزری روسیه، منحصر به فرد بوده و با ظرفیت نگهداری ۴۰ کانتینر یخچالی در منطقه گمرکی این بندر در کنار روش سنتی حمل زمینی، گامی تازه جهت توسعه صادرات ایران به روسیه ایجاد کرده است.

همچنین با پیگیری های مقامات استانداری مازندران و همکاری گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، اولین محموله صادراتی شامل هشت دستگاه کانتینر یخچالی حاوی مرکبات استان مازندران که از بندر امیرآباد به مقصد آستراخان روسیه حمل شده بود، پس از انجام مراحل نظارت بهداشتی و تشریفات گمرکی و بارگیری در کامیون های یخچال دار، به مراکز عمده پخش در روسیه ارسال شد و محموله های بعدی نیز هم اکنون در حال حمل دریایی به روسیه هستند.

 

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها