|
کدخبر: 140601

واکنش بانک مرکزی به ادعای گمرک

درحالی گمرک اصرار دارد که تراز تجاری کشور منفی است و آمار اعلامی توسط رئیس کل بانک مرکزی را نادرست خوانده که بانک مرکزی اعلام کرد: آمار اعلامی رئیس کل مبتنی بر سامانه جامع تجارت است، ضمن آنکه آخرین آمار این سامانه نیز تراز تجاری را مثبت نشان می‌دهد.

تجارت واکنش بانک مرکزی به ادعای گمرک

‌عبدالناصر همتی در گفت‌وگوی ویژه خبری ضمن تشریح وضعیت تجارت کشور، صادرات غیرنفتی کشور را ۲۶.۵میلیارد و واردات را ۲۵میلیارد دلار اعلام کرد و از تراز مثبت ۱.۵میلیارد دلاری هم گفت.

اظهارات رئیس کل بانک مرکزی درباره وضعیت تجارت کشور با واکنش گمرک همراه شد؛ سخنگوی گمرک ایران اعلام کرد: آنچه گمرک به عنوان مرجع بیان آمار تجارت خارجی کشور، در خصوص تجارت ۸ماهه اعلام کرده، صادرات ۲۱میلیارد و ۴۴۸میلیون دلاری و واردات ۲۳میلیارد و ۱۳۲میلیون دلاری است که تراز کشور در این مدت نه تنها مثبت نیست بلکه منفی یک میلیارد و ۶۸۴میلیون دلار است.

روابط عمومی بانک مرکزی در واکنش به گمرک اما در پیامی توییتری اعلام کرد: آمار اعلامی صادرات و واردات توسط ریاست کل در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری شبکه ۲ سیما، مبتنی بر اطلاعات سامانه جامع تجارت تا تاریخ ۱۶ آذرماه ۹۹ است. این سامانه منبع رسمی آمار تجارت خارجی است.

توییت_بانک_مرکزی

 

منبع: تسنیم

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...