|
کدخبر: 160372

خبر بد برای مذاکره ایران و امریکا

حمله اخیر دولت بایدن به شرق سوریه علیه مواضع ایران به جای کمک به گفت‌وگوها با ایران، منطقه را تهدید به پیچیده تر شدن موضوع و ورود به اوضاع نابسامان می‌کند.

بین‌الملل خبر بد برای مذاکره ایران و امریکا

یک پایگاه خبری امریکایی معتقد است که حمله بایدن به خاورمیانه به دور از آن دیپلماسی است که بایدن وعده‌اش را داده بود.

پایگاه بیزنس اینسایدر در تحلیلی به قلم مارین دنین کارشناس امور خاورمیانه درباره حمله اخیر دولت بایدن به شرق سوریه علیه مواضع ایران نوشت: این اقدام نظامی به جای کمک به گفت‌وگوها با ایران، منطقه را تهدید به پیچیده تر شدن موضوع و ورود به اوضاع نابسامان می‌کند. همچنین خبر بدی برای مذاکرات با ایران است.

علاوه بر این سوم ماه مارچ حمله راکتی به پایگاه عین الاسد صورت گرفت که طی آن یک پیمانکار امریکایی کشته شد. در اینجا این سوال پیش می‌آید که آیا بایدن با حمله نظامی پاسخ خواهد داد؟ آنچه بدیهی است تداوم تشدید نظامی در منطقه نتیجه مثبتی ندارد. اگر دولت بایدن امیدوار است که برجام را احیا کند، در عوض باید بر کاهش تنش‌ها و تسهیل بهترین جو ممکن برای مذاکره با ایران متمرکز باشد. بایدن باید این را بداند. او باید خطر تصمیم گیری‌های ناگهانی در منطقه را درک کند. به هر حال او تصمیمات نابجا و غیرمعقول ترامپ را در هنگام حضور در مبارزات انتخاباتی مورد انتقاد قرار داد و از رویکردهای سنجیده تری دفاع کرده است.

نویسنده در ادامه با بررسی واکنش‌ها و درخواست‌ها برای پاسخ به این حمله نوشت: به دور از بازگشت دیپلماسی بایدن به استفاده پرخاشگرانه از اقدام نظامی در کمترین سرعت روی آورده است.( برخلاف ترامپ که ۴ ماه طول کشید تا دستور حمله هوایی را صادر کند) او اکنون آماده است تا خرابکاری کند که تنها شانس وی برای احیای توافق هسته‌ای است که مشاور امنیت ملی وی جیک سالیوان ادعا کرد "اولویت اولیه" برای دولت وی است.

۸۱ میلیون امریکایی که از تعهد بایدن برای دیپلماسی در انتخابات عمومی حمایت کردند، باید او را مسئول حمله اخیر به سوریه و عدم تعامل صمیمانه با ایران بدانند. منظور از یک دموکرات در کاخ سفید این نیست که رئیس‌جمهوری مجوز تصدی رایگان برای ایجاد جنگ و بی‌ثباتی ایالات متحده در خاورمیانه را دارد.

 

منبع: خبر آنلاین

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...