|
کدخبر: 160261

کرونا چند نفر را در اروپا بیکار کرد؟

بنیاد بهبود زندگی و اشتغال اروپا طی گزارشی اعلام کرد: شیوع ویروس کرونا تأثیر منفی بی‌سابقه‌ای بر اقتصاد اتحادیه اروپا داشته است.

بین‌الملل کرونا چند نفر را در اروپا بیکار کرد؟

بنیاد بهبود زندگی و اشتغال اروپا موسوم به یوروفاند، اعلام کرد: همه‌گیری ویروس کرونا در سطح اتحادیه اروپا تأثیر منفی بی‌سابقه‌ای بر اقتصاد اتحادیه اروپا داشته است.

در کنار اقتصاد جوامع اروپایی و بازار اشتغال این اتحادیه نیز از محل شیوع کرونا آسیب جدی دیده است بگونه‌ای که این بنیاد می‌گوید، در بهار سال ۲۰۲۰ تعداد افراد شاغل در سطح اتحادیه اروپا نسبت به ماه پایانی سال ۲۰۱۹، ۵.۷ میلیون نفر پایین‌تر بوده است.

این بنیاد می‌گوید: در ۱۲ ماه منتهی به بهار ۲۰۲۰ نرخ اشتغال در اتحادیه اروپا ۲.۴ درصد پایین آمد و کسانی هم که شاغل بودند نیز شاهد پایین آمدن ساعت کاری هفتگی خود بوده‌اند.

در گزارش بنیاد یوروفاند آمده که جوانان در سطح اتحادیه اروپا بیشترین سقوط در میزان اشتغال را شاهد بوده و افراد میانسال هم شاهد کاهش ساعت‌های کاری خود بوده‌اند.

گزارش این آژانس نشان می‌دهد: فرانسه، لهستان، ایتالیا و یونان کشورهایی بوده‌اند که بیشترین ضربه را در حوزه اشتغال به خاطر شیوع ویروس کرونا دیده‌اند.

یوروفاند در این گزارش مدعی شده است که در حالی که در بحران مالی سال‌های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۰ اقشار متوسط بیشترین آسیب درآمدی را دیده‌اند اما در ۶ ماهه سال نخست سال ۲۰۲۰ این افراد فقیر و کم درآمد بوده‌اند که آسیب شدیدی را تجربه کردند.

یوروفاند همچنین پیش‌بینی کرده که نرخ بیکاری در اتحادیه اروپا در سال ۲۰۲۱ به رقم کم سابقه ۸.۶ درصد افزایش یافته و در سال ۲۰۲۲ در سطح ۸ درصد باقی بماند.

منبع: فارس

ارسال نظر