|
کدخبر: 159806

دست رد یمن به امریکا

سخنگوی انصارالله یمن ضمن رد پیشنهاد نماینده امریکا در یمن برای آتش بس گفت: آنچه فرستاده امریکا پیشنهاد داده است چیز جدیدی نیست و نمایانگر چشم‌انداز سعودی و بین‌المللی طی یک سال پیش است.

بین‌الملل دست رد یمن به امریکا

سخنگوی انصارالله یمن ضمن رد پیشنهاد نماینده امریکا در یمن برای آتش بس، آن را "توطئه ای" دانست که یمن را در مرحله خطرناک تر از حال حاضر قرار می‌دهد.

به نقل از المسیره، محمد عبدالسلام، سخنگوی انصارالله گفت: آنچه فرستاده امریکا پیشنهاد داده است چیز جدیدی نیست و نمایانگر چشم‌انداز سعودی و بین‌المللی طی یک سال پیش است.

وی افزود: در این پیشنهاد، نه اشاره‌ای به توقف محاصره شده و نه آتش بس بلکه تنها توافقاتی است که در نهایت منجر به از سرگیری محاصره از کانال‌های دیپلماتیک می‌شود.

عبدالسلام ادامه داد: اگر آنها جدی بودند پایان جنگ و محاصره را اعلام می‌کردند. ما از این موضع استقبال خواهیم کرد.

وی ادامه داد: اینکه یک نماینده امریکایی بیاید طرحی را کمتر از آن چیزی که توسط نماینده سازمان ملل ارائه شده است، پیشنهاد دهد، غیر قابل قبول است. همه می‌دانند که حمله به یمن و محاصره آن از شش سال پیش برای یک روز هم متوقف نشده است، پس مفهوم جنگ و محاصره از نظر امریکایی‌ها چیست؟

سخنگوی انصارالله یمن افزود: امریکایی‌ها با ارائه شرایط عربستان به عنوان پیشنهادی برای متوقف کردن جنگ، بار دیگر نشان دادند که صریحاً در پشت تجاوز و محاصره ایستاده‌اند. هیچ تغییر واقعی درخصوص پایان دادن به جنگ و لغو محاصره وجود ندارد بلکه تنها واگذار کردن امور به‌دست طرف دیگر است.

عبدالسلام تأکید کرد: آنها می‌خواهند که ما از طریق گفت‌وگو آنچه که از طریق جنگ و محاصره به‌دست نیاورده‌اند به آنها بدهیم.

وی با اشاره به اینکه انصارالله کلیه شرایط پیشنهادی طرف‌های دیگر را درباره کمک‌های بشردوستانه پذیرفته، خاطرنشان کرد: وقتی هیچ بهانه‌ای برای ادامه محاصره پیدا نکردند، مدعی شدند که کمک‌ها به کسانی که شایسته آن هستند نمی‌رسد.

سخنگوی انصارالله در پایان گفت: ما خواهان یکسان‌سازی درآمدها در یمن و پرداخت حقوق هستیم. آنها این موضوع را رد می‌کنند و می‌خواهند درآمدها را در یک حساب خاص که آنها کنترل می‌کنند قرار دهند.

عبدالملک العجری، عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن نیز گفت: امریکا شروط ائتلاف متجاوز برای آتش بس را دیکته می‌کند و پیشنهاد آتش بس در واقع به نفع ریاض است و انصارالله این پیشنهادها را نمی‌پذیرد.

عصر جمعه تیموتی لیندرکینگ، فرستاده ویژه امریکا در امور یمن بدون اشاره به لزوم توقف جنایات عربستان و متحدانش در یمن اعلام کرد کشورش طرح آتش‌بسی را به انصارالله ارائه کرده است.

وی مدعی شد: واشنگتن عمیقاً نگران وضعیت انسانیِ مأرب است. ریاض آماده بررسی درگیری‌ها در یمن است.

 

منبع: ایسنا

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...