|
کدخبر: 155758

تعداد بیکاران در فرانسه کم شد

برای دومین فصل متوالی روند نزولی نرخ بیکاری فرانسه ادامه یافت.

بین‌الملل تعداد بیکاران در فرانسه کم شد

شمار بیکاران فرانسه تا پایان سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۰ به هشت درصد رسید که این نرخ ۰.۵ درصد کمتر از پیش‌بینی‌ها و ۱.۰ درصد کمتر از دوره مشابه قبلی است. این نرخ بیکاری هم چنین کمترین نرخ ثبت شده سه فصل اخیر محسوب می‌شود.

شمار افراد بیکار طی این مدت با ۳۴۰ هزار نفر کاهش به دو میلیون و ۴۰۰ هزار نفر نفر رسید تا برای دومین فصل متوالی شمار بیکاران فرانسوی زیر سه میلیون نفر باقی بماند.

در عین حال شمار بیکاران در بین جمعیت در سن کار ( ۲۵ تا ۴۹ سال) با ۲۴۰ هزار نفر افزایش به یک میلیون و ۸۶۰ هزار نفر رسید. درحال‌حاضر ۶۴۰ هزار جوان فرانسوی بیکار هستند که این رقم در مقایسه با سه ماهه قبل ۱۱ هزار نفر کاهش پیدا کرده است. در بین جمعیت سالمند (بالای ۵۰ سال) نیز شمار بیکاران با ۵۰ هزار نفر کاهش در مقایسه با دوره قبل به ۸۵۴ هزار نفر رسیده است.

متوسط نرخ بیکاری فرانسه در بازه زمانی ۱۹۹۶ تا ۲۰۲۰ معادل ۹.۱۷ درصد بوده است که بالاترین نرخ بیکاری ثبت شده مربوط به نرخ ۱۰.۷ درصدی سه ماهه نخست سال ۱۹۹۶ و کمترین نرخ بیکاری ثبت شده نیز مربوط به نرخ ۷.۲ درصدی سه ماهه نخست سال ۲۰۰۸ بوده است.

فرانسه کماکان یکی از هفت کانون اصلی درگیر با کرونا در جهان محسوب می‌شود و رشد اقتصادی این کشور نیز به احتمال بسیار زیاد به کمترین سطح خود از زمان جنگ جهانی دوم تاکنون خواهد رسید. مسئله‌ای که کار دولت را برای حفظ نرخ بیکاری در سطح کنونی بسیار دشوار خواهد ساخت و احتمالا شاهد افزایش این نرخ در ماه‌های آتی خواهیم بود.

فرانسه یکی از بالاترین نرخ‌های بیکاری را در بین کشورهای عضو اتحادیه اروپا و منطقه یورو دارد.

منبع: ايسنا

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...