|
کدخبر: 153818

ترامپ: عظمت را به آمریکا بر می‌گردانم

در پی شکست دومین طرح استیضاح رئیس‌جمهوری سابق امریکا در سنا، دونالد ترامپ اعلام کرد که وی "همیشه" مدافع حاکمیت قانون و جنبش "عظمت امریکا" بوده و خواهد بود.

دومین طرح استیضاح ترامپ در سنای امریکا به اتهام "تحریک به اغتشاش و شورش" به دلیل عدم کسب آرای لازم از سوی نمایندگان سنا شکست خورد.

در این جلسه ۵۷ سناتور به استیضاح دونالد ترامپ رای مثبت و ۴۳ سناتور نیز رای منفی دادند. دموکرات‌ها برای متخلف شناخته شدن دونالد ترامپ به رای موافق دو سوم اعضای مجلس سنا (۶۷ رای) نیاز داشتند. هفت سناتور جمهوری خواه همراه با ۵۰ سناتور دموکرات دونالد ترامپ را به دلیل تحریک به شورش مجرم شناختند.

مجلس نمایندگان ایالات متحده روز ۱۳ ژانویه طرح استیضاح دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری وقت امریکا را به اتهام "تحریک به شورش" تصویب کرده بود.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری سابق امریکا که پیش از این یک بار دیگر طرح استیضاح وی کلید خورده اما شکست خورده بود، پس از تبرئه به اتهام تحریک شورش در بیانیه‌ای گفت: موضوع ناراحت‌کننده در زمان ما این است که یک حزب سیاسی در ایالات متحده مجوز رایگان برای تضعیف حاکمیت قانون را می‌دهد. آنها بهانه کرده‌اند و آشوبگران و عدالت را به ابزاری برای انتقام و آزار سیاسی تبدیل کرده‌اند.

رئیس‌جمهوری سابق امریکا ضمن استقبال از این رای وعده داد که به دفاع از "عظمت امریکا" ادامه خواهد داد. وی گفت: جنبش تاریخی و ملی ما برای بازگرداندن "عظمت امریکا" آغاز شده است.

ترامپ از وکلای مدافع و دیگر مدافعانش در مجلس نمایندگان و مجلس سنا تشکر کرده و افزود: "من همیشه مدافع حاکمیت قانون و حق امریکایی‌ها برای گفت‌وگوی مسالمت آمیز در مورد مسائل روز بدون انزجار و نفرت بوده و هستم."

ترامپ ادامه داد: "این مرحله دیگری از بزرگترین تعقیب و گریز در تاریخ کشور ما بود. هیچ رئیس‌جمهوری تاکنون چنین چیزی را پشت سر نگذاشته است و این روند همچنان ادامه دارد زیرا مخالفان ما نمی‌توانند ۷۵ میلیون نفری را که به ما رأی دادند، فراموش کنند که بالاترین رقمی است که تاکنون توسط یک رئیس‌جمهوری به‌دست آمده است. "

منبع: ايسنا

ارسال نظر