|
کدخبر: 149504

هند امسال سریع‌ترین رشد اقتصادی را ثبت می کند

کاهش تعداد مبتلایان به کرونا در هند و افزایش مصرف در این کشور از دیگر نشانه‌های روند قوی بهبود در این کشور است.

بین‌الملل هند امسال سریع‌ترین رشد اقتصادی را ثبت می کند

گلوبال دیتا اعلام کرد طی امسال هند پس از ۲ سال با پشت‌سر گذاشتن چین سریع‌ترین رشد اقتصادی در جهان را به نام خود ثبت خواهد کرد.

مؤسسه گلوبال دیتا اعلام کرد که هند سال ۲۰۲۱ راحت توانست با پشت‌سر گذاشتن چین و پس از ۲ سال به کشور با بیشترین رشد اقتصادی در جهان بدل شود.

این مؤسسه انگلیسی گفته که در حالیکه اقتصاد هند سال گذشته را در رکود به سر برد اما برای سال ۲۰۲۱ رشد سریع‌ ۹.۷ درصدی را به ثبت خواهند رساند که بیشترین رشد در میان کشورهای جهان خواهد بود. البته رشد اقتصادی چین هم ۸.۶ درصد پیش‌بینی شده است.

از جمله مهم‌ترین دلایل رشد اقتصادی بالای هند افزایش قابل توجه سرمایه‌گذاری در این کشور طی ماه‌های گذشته در کنار اجرای دسته کمک اقتصادی ۲۶۶ میلیارد دلاری است که دولت دهلی‌نو با هدف مقابله با تبعات اقتصادی شیوع کرونا آن را در ماه «می» اجرایی کرد.

از طرف دیگر کاهش تعداد مبتلایان به کرونا در هند و افزایش مصرف در این کشور از دیگر نشانه‌های روند قوی بهبود در این کشور است.

به گفته مؤسسه گلوبال دیتا، روند واکسیانسیون گسترده در هند باعث خواهد شد بخش‌های اقتصادی کشور که بیشترین آسیب را از کرونا دیده‌اند شاهد بهبود اوضاع باشند.

گارگی رائو، کارشناس گلوبال دیتا می‌گوید: کاهش محدودیت‌های کرونایی و اجرای بسته سنگین کمک اقتصادی از سوی دولت باعث بهبود شاخص خرید مدیران، تولید و خدمات از آگوست سال گذشته تاکنون شده است.

منبع: فارس

ارسال نظر